Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samolot
25.09.2010 06:01

Samolot wypadł z pasa startowego, są ranni

Wśród przyczyn wymienia się zmianę kierunku wiatru lub awarię podwozia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(abdallahh/CC/Flickr)

Około 30 osób odniosło lekkie obrażenia, gdy Airbus tanich włoskich linii lotniczych Wind Jet zjechał z pasa startowego podczas lądowania w Palermo na Sycylii. Jako przyczynę wypadku wskazuje się gwałtowną zmianę kierunku wiatru lub awarię podwozia.

Początkowo informowano, że obrażenia odniosły 3 osoby. Okazało się jednak, że pomocy medycznej udzielono jeszcze ponad 20 innym pasażerom z urazami głowy i stłuczeniami.

Jeszcze nie wiadomo, co spowodowało wypadnięcie Airbusa 312 ze 123 pasażerami z pasa startowego w chwili lądowania podczas gwałtownej ulewy w Palermo. W momencie dotknięcia ziemi ludzie poczuli bardzo silne szarpnięcie i usłyszeli uderzenie. Samolot przesunął się następnie około 600 metrów na kadłubie i zatrzymał się na miękkim, mokrym podłożu obok pasa.

Na pokładzie wybuchła panika i, jak twierdzą niektórzy pasażerowie, zapanował chaos, między innymi z winy tych , którzy nie chcieli ewakuować się bez bagażu podręcznego. Wszyscy opuścili jednak samolot zjeżdżając po trapach awaryjnych.

Wszczęto dochodzenie w sprawie wypadku. Jedną z możliwych hipotez jest awaria podwozia , ale nie nie wyklucza się też bardzo złych warunków atmosferycznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t110665.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;katastrofie;samolotu;w;wenezueli;zginelo;15;osob,16,0,675088.html) W katastrofie samolotu w Wenezueli zginęło 15 osób Na pokładzie znajdowało się 51 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t77328.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/airbus;chce;sprzedac;chinom;150;samolotow,178,0,674738.html) Airbus chce sprzedać Chinom 150 samolotów Po cenach katalogowych taki kontrakt byłby wart 16 miliardów dolarów.
Tagi: samolot, awaria, airbus, palermo, ranni, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz