Notowania

chiny
15.06.2012 12:07

Samopodpalenia w Chinach. Kolejna śmierć

Jedna osoba zmarła w piątek w wyniku samopodpalenia w prowincji Cinghaj (Qinghai) w zachodnich Chinach, graniczącej z Tybetańskim Regionem Autonomicznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(egorgrebnev/CC/Flickr)

Jedna osoba zmarła w wyniku samopodpalenia w prowincji Cinghaj (Qinghai) w zachodnich Chinach, graniczącej z Tybetańskim Regionem Autonomicznym - poinformowały chińskie media państwowe.

Według agencji Xinhua do samopodpalenia doszło w godzinach rannych w tybetańskiej prefekturze autonomicznej Huangnan. Nie podano tożsamości zmarłej osoby.

Organizacje obrońców praw człowieka twierdzą, że samobójstwa przez samopodpalenie stanowią desperacką odpowiedź na represje kulturalne i religijne władz chińskich w tybetańskich regionach. Od marca 2011 roku podpaliło się co najmniej 35 Tybetańczyków; co najmniej 27 zmarło.

Ludzi, którzy dokonują samopodpalenia, chińskie MSZ nazywa terrorystami i obwinia duchowego przywódcę tybetańskiego, Dalajlamę XIV, o nawoływanie do separatyzmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Samopodpalenia w Tybecie. Nobliści w akcji Aż trzydzieści osób zaprotestowało w ten dramatyczny sposób przeciwko polityce chińskich władz.
Podpalił się w proteście przeciw prezydentowi 27-letni Tybetańczyk podpalił się podczas przedwczorajszej demonstracji w centrum Delhi w pobliżu siedziby indyjskiego parlamentu.
Strzelali do protestujących. Poszło o... Na zachodzie Chin służby bezpieczeństwa zaatakowały demonstrujących Tybetańczyków. Nie wiadomo, ile osób już zginęło.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz