Notowania

prezydent
07.10.2008 21:17

Sandauer: prezydent słusznie chce referendum

Przewodniczący Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere Adam Sandauer uważa, że "prezydent słusznie decyduje się na referendum" w sprawie prywatyzacji ochrony zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przewodniczący Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere Adam Sandauer uważa, że "prezydent słusznie decyduje się na referendum" w sprawie prywatyzacji ochrony zdrowia.

"Naród ma prawo wypowiedzieć swoją opinię na temat zmian własnościowych w szpitalach. A są to zmiany niekorzystne dla pacjentów. Prezydent słusznie decyduje się na referendum. Polacy nie mogą być lekceważeni" - powiedział PAP Sandauer.

Według niego przekształcenia szpitali w spółki prawa handlowego nie można dokonać bez konsultacji ze społeczeństwem. "Nie tylko politycy i eksperci powinni decydować o kształcie systemu opieki zdrowotnej" - podkreślił.

Zaznaczył także, iż jego stowarzyszenie popiera projekt jednej z ustaw zdrowotnych PO - o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Jak mówił, w tym projekcie znajdują się "dobre elementy".

W ocenie Sandauera "referendum na pewno będzie wykorzystywane do spraw politycznych, ale partie będą musiały przedstawić swoje stanowiska i argumenty dotyczące reformy służby zdrowia".

Prezydent Lech Kaczyński poinformował we wtorek, że w najbliższym czasie zwróci się do Senatu z wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie prywatyzacji ochrony zdrowia. Zapowiedział też, że poprosi koalicję rządową o "wstrzymanie prac parlamentarnych nad planami prywatyzacji służby zdrowia" - do czasu rozstrzygnięcia tej sprawy w referendum. (PAP)

pro/ pz/ mag

Tagi: prezydent, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz