Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sandomierz: Unijne środki na remont dróg zniszczonych przez powódź

0
Podziel się:

Kilkanaście ulic w Sandomierzu (Świętokrzyskie), zniszczonych podczas powodzi
w 2010 r., zostanie wyremontowanych w 2014 r. ze środków Funduszu Solidarności Unii Europejskiej.
Miejski samorząd będzie mógł wykorzystać na ten cel 17 mln zł.

Kilkanaście ulic w Sandomierzu (Świętokrzyskie), zniszczonych podczas powodzi w 2010 r., zostanie wyremontowanych w 2014 r. ze środków Funduszu Solidarności Unii Europejskiej. Miejski samorząd będzie mógł wykorzystać na ten cel 17 mln zł.

Jak poinformował we wtorek PAP burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski, na przetarg ws. wykonania prac wpłynęły oferty od kilkunastu firm. Zostanie rozstrzygnięty w styczniu.

"Prace związane z remontem nawierzchni ulic, chodników i budową kanalizacji deszczowej powinny ruszyć wiosną, a zakończyć się jesienią 2014 roku" - mówił.

Samorząd wnioskował o pomoc z Funduszu Solidarności UE, która ma formę dotacji, krótko po powodzi. Aby móc skorzystać z pieniędzy, trzeba było przedstawić dokumentację związaną z planowanymi remontami, która została przygotowana na początku 2013 r.

W 2011 r. Polska otrzymała 105,5 mln euro, czyli około 422 mln zł pomocy finansowej z Funduszu Solidarności UE, na usuwanie skutków powodzi z maja i czerwca 2010 r.

Podczas powodzi w Sandomierzu woda zalała kilkanaście ulic w dzielnicach położonych po prawej stronie Wisły. To 11 km kw. powierzchni, na której znajdowało się: 820 domów, gospodarstwa rolne, dwie szkoły, boiska, place zabaw, świetlica, kościół, kilka zakładów pracy. Udało się ochronić przed wodą hutę szkła - największego pracodawcę w mieście - i okalające zakład osiedle Baczyńskiego. (PAP)

ban/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)