Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sandomierz: Wystawa prac inspirowanych rokiem św. Pawła Apostoła

0
Podziel się

Inspirowana minionym rokiem jubileuszowym św. Pawła Apostoła wystawa prac
artystów lubelskich "Wszystko badajcie, a co szlachetne zachowujcie" otwarta zostanie w niedzielę w
Domu Jana Długosza - siedzibie Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu (Świętokrzyskie).

bEhsIiol

Inspirowana minionym rokiem jubileuszowym św. Pawła Apostoła wystawa prac artystów lubelskich "Wszystko badajcie, a co szlachetne zachowujcie" otwarta zostanie w niedzielę w Domu Jana Długosza - siedzibie Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu (Świętokrzyskie).

Swoje instalacje, rzeźby, rysunek i malarstwo zaprezentują: Joanna Barczyk, Katarzyna Drzewińska, Mariusz Drzewiński, Wojciech Mendzelewski, Joanna Polak, Krystyna Rudzka-Przychoda, Cezary Sienkiel i Ewa Szczęsna-Sienkiel.

"Wszystkie prace nawiązują do czynów i słów św. Pawła Apostoła, którego zapał misjonarski oraz obrona wiary stanowią wzór postępowania dla współczesnego chrześcijanina i fascynują po dziś" - powiedziała PAP w czwartek kustosz sandomierskiego muzeum diecezjalnego Urszula Stępień.

bEhsIion

Patronat nad wystawą objął ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz. Ekspozycję udostępniono po raz pierwszy w nowej przestrzeni - wyremontowanych piwnicach gotyckiego Domu Długosza. Można ją będzie zwiedzać do kwietnia.

Rok jubileuszowy św. Pawła ustanowiony na okres od 29 czerwca 2008 roku do 29 czerwca 2009 r. przez papieża Benedykta XVI z okazji dwutysięcznej rocznicy narodzin Apostoła Narodów - św. Pawła - stanowił dla katolików "wielką szansę pogłębienia wiary w Chrystusa i Jego zwycięstwo odniesione na drzewie Krzyża".

Szczególnym znakiem obchodów tego roku były lampy oliwne - symbole duchowego kontaktu z Bogiem - wystawione przed bazyliką św. Pawła oraz w kilku miastach Turcji, w Efezie, Tarsie i na Malcie, czyli w miejscach szczególnie związanych z życiem i misją św. Pawła. (PAP)

mch/ abe/

bEhsIioO
praca
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)