Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sanok: Laptop z dostępem do internetu dla zagrożonych wykluczeniem

0
Podziel się:

300 rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym w Sanoku (Podkarpackie) otrzyma
laptopy z darmowym dostępem do internetu. Finansowany ze środków unijnych projekt będzie kosztował
5,2 mln zł - poinformowała w środę rzeczniczka burmistrza Agnieszka Frączek.

300 rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym w Sanoku (Podkarpackie) otrzyma laptopy z darmowym dostępem do internetu. Finansowany ze środków unijnych projekt będzie kosztował 5,2 mln zł - poinformowała w środę rzeczniczka burmistrza Agnieszka Frączek.

"Chcemy zwiększyć dostęp do internetu wśród osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Uczestnicy projektu odbędą szkolenie, które pozwoli na to, aby internet stał się ich narzędziem pracy i służył edukacji cyfrowej" - powiedziała Frączek.

W ramach projektu uczestnik otrzyma laptop z darmowym dostępem do internetu. Komputery trafią do dzieci zdolnych, wychowujących się w trudnych warunkach materialnych, osób niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej. "Projekt pozwoli na zmniejszenie różnic edukacyjnych i kulturowych" - dodała rzeczniczka.

Zaplanowany na trzy lata projekt "Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu na terenie miasta Sanoka" organizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Całkowita jego wartość wynosi 5,2 mln zł, z czego 4,5 mln zł pochodzi ze środków zewnętrznych.(PAP)

kyc/ wkr/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)