Notowania

wiadomości
04.06.2013 17:28

Sanok: MOSiR został członkiem klastra Kraina Podkarpacie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku (Podkarpackie) został członkiem klastra Jakości Życia Kraina Podkarpacie. Władze ośrodka liczą, że dzięki temu m.in. przyciągną nowych klientów oraz pozyskają środki na modernizację infrastruktury.

Podziel się
Dodaj komentarz

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku (Podkarpackie) został członkiem klastra Jakości Życia Kraina Podkarpacie. Władze ośrodka liczą, że dzięki temu m.in. przyciągną nowych klientów oraz pozyskają środki na modernizację infrastruktury.

Jak poinformował PAP dyrektor MOSiR Damian Delekta, to pierwszy w Polsce przypadek, aby instytucja samorządowa tego typu przystąpiła do klastra. "Zdecydowaliśmy się przystąpić do tego klastra, bo liczymy na wymianę doświadczeń z członkami stowarzyszenia. A co najważniejsze, chcemy wspólne sięgać po środki unijne, bo już dziś wiemy, że lwia część tych środków w latach 2014-2020 będzie skierowana do różnego rodzaju branżowych klastrów" - dodał.

Sanocki ośrodek dysponuje bogatą infrastrukturą turystyczną, m.in. zapleczem noclegowym z odnową biologiczną, basenem, wielofunkcyjną halą widowiskowo - sportową z lodowiskiem, kortami tenisowymi (krytymi i otwartymi), a także torem do jazdy na łyżwach i rolkach.

Jak powiedział PAP Rafał Darecki z klastra Kraina Podkarpacie, sanocki ośrodek znakomicie wpisuje się w koncepcję stowarzyszenia. "Jednym z naszych głównych zadań jest rozwój turystyki, a MOSiR ma odpowiednią i znakomitą bazę do tego typu działalności. Na początku nasza współpraca będzie polegać na wspólnej promocji, a w przyszłości będziemy realizować razem projekty" - zaznaczył Darecki.

Klaster Jakości Życia Kraina Podkarpacie powstał w ubiegłym roku. Obecnie zrzesza ponad 40 podmiotów o działalności mającej wpływ na poziom życia w regionie. Członkami są firmy z takich dziedzin jak: medycyna, agroturystyka i żywność ekologiczna, turystyka, kultura i rozrywka, sport i odnowa biologiczna.

Celem działania stowarzyszenia jest m.in. stworzenie w południowo - wschodniej Polsce optymalnych warunków dla rozwoju sektora związanego z rekreacją i sportem z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i technologii.

Klaster to geograficzne skupisko firm danej branży. Przedsiębiorstwa te konkurują, ale równocześnie w pewnych obszarach współpracują, dzięki czemu osiągają korzyści. Jednym z najsłynniejszych przykładów klastrów jest Dolina Krzemowa w USA. (PAP)

huk/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz