Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niewybuch
14.08.2012 13:30

Saperzy zabezpieczyli 300-kilogramowy niewybuch

Niewybuch trafi na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/East News)

Saperzy zabezpieczyli, znaleziony podczas prac ziemnych w centrum Warszawy, 300-kilogramowy niewybuch. Obecnie wywożą go na poligon, gdzie zostanie zdetonowany - poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Pochodzącą prawdopodobnie z okresu II wojny światowej bombę lotniczą znaleźli robotnicy pracujący przy przebudowie wodociągów w związku z budową II linii metra. - _ Z pięciopiętrowego budynku przy ulicy Marszałkowskiej 140 ewakuowano ponad 20 osób _ - powiedział rzecznik komendanta stołecznego Policji asp. Mariusz Mrozek.

Na miejscu są także strażacy, dwie karetki pogotowia oraz autobus miejski, do którego wyprowadzono dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne.

Policja zabezpieczyła miejsce, w którym znaleziono niewybuch. Cały rejon został odgrodzony taśmami. Akcja służb nie spowodowała jednak większych utrudnień, ponieważ w związku z budową metra ulica Marszałkowska na tym odcinku jest zamknięta dla ruchu.

Na miejscu od kilku godzin pracują saperzy z jednostki z Kazunia, którzy wydobyli ładunek z ziemi i na specjalnej lawecie wywożą go na poligon pod Warszawą, gdzie zostanie zdetonowany.

To kolejny niewybuch znaleziony w tej części Warszawy w ostatnich miesiącach. W lutym na budowie metra przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej wykopano 1,5-tonowy niewybuch znaleziony na budowie metra przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Z okolicznych bloków i biurowców ewakuowano wówczas około 400 osób.

Tagi: niewybuch, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz