Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gwałt
17.05.2011 14:04

Sarkozy o skandalu: "Zimna krew", "odwaga"

Prezydent Nicolas Sarkozy zaapelował we wtorek do działaczy swojej partii, aby z "godnością" podchodzili do skandalu wokół szefa MFW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Prezydent Nicolas Sarkozy zaapelował do działaczy swojej partii, aby z _ godnością _ i z _ zimną krwią _ podchodzili do skandalu wokół szefa MFW, Dominique'a Strauss-Kahna - poinformowały francuskie media. *

Słowa Sarkozy'ego są jego pierwszą publiczną reakcją na aferę Strauss-Kahna. Dyrektor zarządzający MFW uznawany był za faworyta wyborów prezydenckich we Francji wiosną przyszłego roku, w których o reelekcję będzie się prawdopodobnie ubiegał obecny szef państwa.

_ - Zimna krew, odwaga, jedność, i dodałbym - godność, to linia przewodnia rządzącej większości _ - powiedział Sarkozy swoim partyjnym kolegom z Unii na Rzecz Ruchu Ludowego w Pałacu Elizejskim. Według świadków, te słowa odnosiły sie do afery Strauss-Kahna i należy je rozumieć jako wskazówkę, aby politycy centroprawicy powstrzymali się od okazywania radości z _ upadku _ głównego rywala Sarkozy'ego.

Od aresztowania DSK aż do tej pory Pałac Elizejski zachował w tej sprawie milczenie. Oficjalnie rzecznik francuskiego rządu Francois Baroin i inni rządzący politycy apelowali w tej sprawie o poszanowanie zasady domniemania niewinności. Jak zauważa jednak dziennik _ Le Parisien _, w kuluarach ludzie bliscy prezydenta i liczni działacze nie kryli satysfakcji z dotkliwej klęski głównego rywala Sarkozy'ego.

Po aresztowaniu Strauss-Kahna deputowany UMP, Bernard Debr,, nazwał go nawet publicznie _ przestępcą seksualnym _ i poradził mu, aby się leczył z _ erotomanii _. Zarzucił też DSK, że ten miał _ poniżyć _ swój kraj w oczach cudzoziemców.

Czytaj w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej * notowania mWIG40 i sWIG80 opóźnione o 15 minut

Tagi: gwałt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz