Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sarkozy z poparciem kolejnego szefa rządu

0
Podziel się:

Brytyjski premier David Cameron życzy powodzenia swojemu przyjacielowi, prezydentowi Francji Nicolasowi Sarkozy'emu w walce o reelekcję.

Sarkozy z poparciem kolejnego szefa rządu
(ec.europa.eu)

Brytyjski premier David Cameron życzy powodzenia swojemu przyjacielowi, prezydentowi Francji Nicolasowi Sarkozy'emu w walce o drugą kadencję. Wybory we Francji zaplanowane zostały na kwiecień i maj.

_ - Mam możliwość złożyć mojemu przyjacielowi życzenia powodzenia w batalii, którą stoczy _ - powiedział szef brytyjskiego rządu podczas wspólnej konferencji prasowej z francuskim prezydentem.

Dodał, że _ podziwia odwagę i przywództwo prezydenta Sarkozy'ego _. = _ Myślę, że zrobił on ogromnie dużo dla swojego kraju. Decyzja będzie jednak należała do narodu francuskiego _ - podkreślił Cameron.

Pytany, czy wesprze aktywnie kampanię wyborczą Sarkozy'ego, jak zadeklarowała niedawno kanclerz Niemiec Angela Merkel, brytyjski premier odparł: _ Nie jestem pewny, czy gdybym uczestniczył w kampanii, miało by to korzystne efekty dla mojego przyjaciela _.

Stojący obok niego Sarkozy odpowiedział na to: _ Poparcie Davida Camerona sprawia mi przyjemność. _ I zażartował: _ W obecnej chwili nie przeszkadza mi, że jest więcej ludzi, którzy mówią o mnie dobrze niż tych, którzy mówią źle _.

Przywódcy Francji i Wielkiej Brytanii uczestniczą w piątek w Paryżu w szczycie poświęconym m.in. sprawom bezpieczeństwa i współpracy w dziedzinie energetyki jądrowej. Oczekuje się podpisania umów w tych dziedzinach. Po południu rozpoczął się obiad roboczy, w którym uczestniczą Sarkozy i Cameron.

Prezydent Sarkozy z rządzącej centroprawicowej Unii na Rzecz Ruchu Ludowego (UMP) ogłosił przedwczoraaj oficjalnie, że będzie walczył o reelekcję w kwietniowo-majowych wyborach. Według sondaży faworytem głosowania jest socjalista Francois Hollande.

Czytaj więcej o walce Sarkozyego o reelekcję
Walka na noże. Mocne oskarżenia Sarkozego Niekonsekwencja, kłamstwo i dwulicowość - takie słowa padły podczas pierwszego mityngu przedwyborczego.
To będzie w programie wyborczym Sarkozy'ego Nowy system pomocy dla bezrobotnych, "nie" dla małżeństw homoseksualnych i ostra polityka imigracyjna.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)