Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
francja
29.07.2009 16:47

Sarkozy zapewnia: Zdrowie mi dopisuje

Francuski prezydent po raz pierwszy skomentował swoją niedzielną niedyspozycję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Prezydent Nicolas Sarkozy zapewnił, że jest całkowicie zdrowy, ale potrzebuje odpoczynku. Francuski szef państwa po raz pierwszy skomentował swoją niedzielną niedyspozycję, gdy trafił do szpitala po zasłabnięciu podczas uprawiania joggingu. *

Trzy dni po swojej niedyspozycji Sarkozy przewodniczył zgodnie z planem ostatniej przed rządowymi wakacjami Radzie Ministrów. Po jej zakończeniu szef państwa nieoczekiwanie wygłosił krótką deklarację dla mediów na dziedzińcu Pałacu Elizejskiego.

_ - Chciałbym powiedzieć Francuzom, że zdrowie mi dopisuje, że miałem atak zmęczenia, a kiedy prezydent ma problem, jest zupełnie normalne, że Francuzi są o tym powiadomieni _ - powiedział uśmiechnięty Sarkozy. _ Muszę odpocząć _ - dodał.

_ - Zdecydowałem, że od tej pory, wszystko będzie całkowicie jasne i jeśli znajdę się w szpitalu lub będę poddany badaniom, powiem o tym _ - obiecał Sarkozy przed kamerami.

Wyjaśnił też, dlaczego nie poinformował opinii publicznej o tym, że jesienią 2007 roku przeszedł operację gardła z powodu ropowicy. Ujawnili to później dziennikarze. _ Wolałem wtedy, ze względu na dyskrecję, nie wspominać o tym, że miałem ropowicę. Sądziłem, że to prawie nikogo nie interesowało. Lecz kiedy nie mówi się takich rzeczy, sprawy się komplikują _ - wyjaśnił Sarkozy.

Podkreślił też, że będzie kontynuował zdrowy tryb życia. _ - Nie wychodzimy nigdy wieczorem z moją żoną na kolację. Jak wiecie, nie piję i nie palę, choć od czasu do czasu mam słabość do cygar. Nic się tu szczególnie nie zmieni. Nie prowadzę hulaszczego życia, wszyscy o tym wiedzą _ - zaznaczył. Zapowiedział też, że z powodu niedyspozycji nie ograniczy prezydenckich obowiązków.

Jak podał w poniedziałkowym komunikacie Pałac Elizejski, przyczyną wypadku prezydenta było _ omdlenie spowodowane nadmiernym wysiłkiem i upałem, bez utraty przytomności, w następstwie zmęczenia związanego z dużym obciążeniem pracą _. Według prezydenckich lekarzy Sarkozy nie cierpi na żadną chorobę, a zasłabnięcie nie ma konsekwencji dla stanu zdrowia szefa państwa. Lekarze zalecili mu jednak _ kilkudniowy odpoczynek _.

Zgodnie z wcześniejszymi planami, po środowym posiedzeniu rządu Sarkozy wyjedzie z żoną Carlą na trzy tygodnie wakacji na Lazurowym Wybrzeżu.

Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz