Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Saudyjski dziennik: Zawahiri naprowadził Amerykanów na bin Ladena

0
Podziel się

To Egipcjanie w Al-Kaidzie pod kierunkiem jej numeru 2 Ajmana
al-Zawahiriego doprowadzili Amerykanów do Osamy bin Ladena z powodu różnic poglądów między oboma
przywódcami - napisał w czwartek saudyjski dziennik "al-Watan".

bEhUKxWt

To Egipcjanie w Al-Kaidzie pod kierunkiem jej numeru 2 Ajmana al-Zawahiriego doprowadzili Amerykanów do Osamy bin Ladena z powodu różnic poglądów między oboma przywódcami - napisał w czwartek saudyjski dziennik "al-Watan".

Cytując, jak kto określa, "źródło ściśle związane z siatką terrorystyczną", gazeta dodaje, że kurier, którego śledził amerykański wywiad i który umożliwił namierzenie bin Ladena, pracował dla Zawahiriego.

"Al-Watan" potwierdził, że ten kurier to Pakistańczyk, a nie Kuwejtczyk, którego tożsamość ujawnili więźniowie w Guantanamo. Miał on doprowadzić Amerykanów, którzy go śledzili, aż do domostwa bin Ladena, sugerując, iż nie wie, że jest śledzony.

bEhUKxWv

Saudyjski dziennik utrzymuje, że "Egipcjanie z Al-Kaidy, którzy faktycznie kierowali siecią, próbowali od choroby bin Ladena w roku 2004 przejąć kontrolę nad Al-Kaidą".

Gazeta dodaje, że to oni przekonali bin Ladena do opuszczenia pakistańskich terytoriów plemiennych na północnym zachodzie i do szukania schronienia w Abbotabadzie, gdzie został zabity przez amerykańskie komando.

Po śmierci Osamy bin Ladena 59-letni Ajman al-Zawahiri, nazywany "mózgiem" organizacji i jej głównym rzecznikiem, stał się liderem Al-Kaidy i najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie - pisze agencja AFP. (PAP)

mmp/ ap/

bEhUKxWB

8918344

bEhUKxWW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)