Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Saudyjskie małżeństwo torturowało lankijską pomoc domową

0
Podziel się

Zatrudniające lankijską pomoc domową saudyjskie małżeństwo wbiło jej
młotkiem w ręce, nogi i twarz 24 gwoździ, co było reakcją na skargi o nadmiar pracy - poinformowały
w czwartek władze Sri Lanki.

bEgOlEjV

*Zatrudniające lankijską pomoc domową saudyjskie małżeństwo wbiło jej młotkiem w ręce, nogi i twarz 24 gwoździ, co było reakcją na skargi o nadmiar pracy - poinformowały w czwartek władze Sri Lanki. *

49-letnia L.T.Ariyawathi, matka trojga dzieci, wróciła w piątek do ojczyzny po pięciu miesiącach pobytu w Arabii Saudyjskiej. Skarżyła się na bóle, co skłoniło rodzinę do wezwania lekarza. Badanie rentgenowskie ujawniło jedno- i dwucalowe gwoździe w jej rękach i nogach oraz jeden nad oczami.

"Pracodawca i żona pracodawcy wbili jej młotkiem w ciało 24 gwoździe, gdy skarżyła się na zbyt ciężką pracę" - powiedziała Reuterowi sekretarz prasowa Biura ds. Zatrudnienia za Granicą Kalyana Priya Ramanyake.

bEgOlEjX

Ariyawathi umieszczono w szpitalu dla przeprowadzenia zabiegu usunięcia gwoździ. Według niej, wbijano je, gdy były gorące.

Jak podały lankijskie władze, Biuro ds. Zatrudnienia za Granicą konsultuje tę sprawę z prokuraturą, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych zamierza rozmawiać o tym z rządem saudyjskim.

W ubiegłym roku blisko 2 mln Lankijczyków przebywało w celach zarobkowych za granicą. Około 1,4 mln z nich to kobiety, zatrudnione jako pomoce domowe w państwach Bliskiego Wschodu, gdzie nierzadko narażone są na maltretowanie i przemoc seksualną.(PAP)

dmi/ kar/

bEgOlEkd

6880474

bEgOlEky
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)