Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sawicki: prezydent Komorowski będzie gościem poznańskich targów żywności

0
Podziel się

W tegorocznych targach żywności w Poznaniu weźmie udział 1,2 tys. wystawców
z 30 krajów. Swój udział zapowiedział też prezydent Bronisław Komorowski - poinformował na
czwartkowej konferencji prasowej minister rolnictwa Marek Sawicki.

bEhOYMSZ

W tegorocznych targach żywności w Poznaniu weźmie udział 1,2 tys. wystawców z 30 krajów. Swój udział zapowiedział też prezydent Bronisław Komorowski - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej minister rolnictwa Marek Sawicki.

Gościem targów będzie też m.in. unijny komisarz ds. rolnictwa Dacian Ciolos. Spodziewani są także ministrowie rolnictwa Litwy, Czech, Węgier, Rumunii, Mołdawii i Rosji - wymieniał Sawicki.

"Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food to jedna z ważniejszych imprez w Europie. Wielkim zaszczytem i honorem dla mnie, jako ministra rolnictwa i dla Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP), które w tym roku obchodzą 90-lecie, będzie to, że w ceremonii otwarcia będzie uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski" - powiedział Sawicki.

bEhOYMTb

Impreza składa się z 6 bloków tematycznych, czyli jest to oferta "od hodowli do stołu" - mówił na konferencji prezes MTP Andrzej Byrt. Na targach będzie można obejrzeć najlepsze okazy zwierząt, zaprezentowane zostaną maszyny i technologie przetwarzania żywności, różne opakowania dla przemysłu spożywczego, będą pokazy gastronomiczne, jak też nowe produkty i żywność regionalna.

Po raz 25. odbędzie się Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, zaprezentowane zostanie na niej 2 tys. zwierząt hodowlanych: koni, bydła, owiec, kóz, kaczek. Najlepszym okazom zostaną przyznane prestiżowe tytuły czempionów i wiceczempionów.

Do najważniejszych imprez towarzyszących można zaliczyć konferencję dotyczącą polsko-rosyjskiej wymiany handlowej. Patronat nad nią mają prezydenci Polski i Rosji - poinformował Sawicki. Dodał, że wezmą w niej udział przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw.

Przewidziane jest też Forum Dystrybucji, na którym odbędzie się dyskusja nt. dostawy produktów szybko psujących się. Na warsztatach Food Design pokazane zostanie projektowanie wyrobów spożywczych i opakowań. Zaplanowany jest ponadto Kongres Cukrowy z udziałem największych europejskich koncernów cukrowniczych - mówił Byrt.

bEhOYMTh

Gotowe wyroby żywnościowe, które co roku cieszą się ogromny zainteresowaniem zwiedzających, wystawione będą w pawilonie Smaki Regionów. Znajdzie się tam żywność ekologiczna, regionalna czy dietetyczna.

Ciekawą inicjatywą jest impreza Gastro Trendy, w ramach której odbędzie się m.in. Kulinarny Puchar Polski - najbardziej prestiżowy tego typu konkurs w Polsce. Będzie też Olimpiada Kawy i warsztaty poświęcone parzeniu kawy, a dla pań przewidziane jest impreza Gastronomia na Obcasach - czyli nauka gotowania dla płci pięknej.

Targi trwają od 12 do 15 września. Otwarcie imprezy odbędzie się 11 września, czyli w najbliższą niedzielę. Targi, jak się szacuje, ma odwiedzić w tym roku 45 tys. gości. (PAP)

awy/ drag/ gma/

bEhOYMTC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)