Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Schetyna chce być w zarządzie PO

0
Podziel się

Schetyna, pytany kto zostanie wybrany na pierwszego wiceprzewodniczącego PO, odparł: Zobaczymy. To jest wskazanie przewodniczącego.

Schetyna chce być w zarządzie PO
(Dyjuk/Reporter)
bDyJSUgR

Wiceprzewodniczący PO Grzegorz Schetyna chce znaleźć się w nowym zarządzie partii. Na sobotę planowane jest posiedzenie Rady Krajowej Platformy, na którym wybrane zostaną jej centralne władze.

Schetyna, pytany w RMF FM, kto zostanie wybrany na pierwszego wiceprzewodniczącego PO, odparł: _ Zobaczymy. To jest wskazanie przewodniczącego _.

_ Jesteśmy przed wyborami. Wiceprzewodniczących wskazuje przewodniczący partii, a członkowie zarządu mogą być zgłaszani z sali. Chcę być w zarządzie, bo uważam, że mam pomysły i doświadczenie w kampaniach wyborczych, które może się przydać PO. Dlatego będę kandydował _ - podkreślił szef sejmowej komisji spraw zagranicznych.

bDyJSUgT

Dopytywany czy chce być wiceprzewodniczącym partii, Schetyna odpowiedział, że _ to jest kwestia użyteczności dla PO _. _ To jest moja partia. Ja ją budowałem, nawet nie od pierwszego dnia, ale wcześniej i mam pomysły na tę partię. Uważam, że to się może przydać _ - zaznaczył.

_ Sobota kończy wewnętrzne wybory i otwiera nowy etap dla PO, dla ludzi PO. Trzeba mieć przekonanie, że to już jest ten czas _ - mówił wiceszef Platformy. _ PO musi być gotowa do nowego i w sobotę będziemy to wiedzieć _ - podkreślił. Dodał, że to szef Platformy, premier Donald Tusk _ musi być liderem tego nowego projektu, nowego początku _.

23 listopada Konwencja PO wybrała 120 członków Rady Krajowej; w najbliższą sobotę Rada wybierze nowy zarząd partii.

Do zarządu, obok 16 szefów regionów wybranych w październiku, wejdą też nowi wiceprzewodniczący partii oraz sekretarz generalny. Ich kandydatury proponuje Donald Tusk, a zatwierdza Rada Krajowa.

bDyJSUgZ

Dotychczasowym pierwszym wiceprzewodniczącym PO był właśnie Schetyna, wiceszefami byli też Hanna Gronkiewicz-Waltz, Ewa Kopacz i Radosław Sikorski.

W Platformie trwają spekulacje, czy Schetyna wejdzie do nowego zarządu. Jego przeciwnicy twierdzą, że powinien stracić miejsce we władzach partii, obwiniają go m.in. za wycieki do mediów towarzyszące wyborom przewodniczącego PO na Dolnym Śląsku (Schetyna przegrał w nich z Jackiem Protasiewiczem).

Z kolei otoczenie Schetyny przekonuje, że pozbawienie go jakichkolwiek funkcji w partii to błąd m.in. w kontekście zbliżających się wyborów europejskich i samorządowych.

Politycy PO wśród kandydatów na pierwszego zastępcę Tuska wymieniają Ewę Kopacz oraz Hannę Gronkiewicz-Waltz.

bDyJSUha

Sekretarzem generalnym PO jest obecnie Andrzej Wyrobiec, wcześniej funkcję tę pełnił Schetyna. W Platformie pojawiają się głosy o konieczności zmiany na tym stanowisku. Cześć polityków z władz krajowych ocenia, że Wyrobiec ma zbyt słabą pozycję w terenie i nie potrafi zdyscyplinować lokalnych struktur, na co dowodem miałaby być m.in. zaledwie 50-procentowa frekwencja w wyborach szefa partii. Zgodnie ze statutem sekretarz generalny koordynuje i nadzoruje działanie struktur terenowych Platformy.

Czytaj więcej w Money.pl

bDyJSUhu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)