Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Schetyna: decyzja sądu ws. Zakajewa bez wpływu na stosunki z Rosją

0
Podziel się

Zdaniem marszałka sejmu Grzegorza Schetyny, decyzja sądu w sprawie szefa
emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmeda Zakajewa nie wpłynie negatywnie na stosunki Polski z Rosją.
"Samą decyzję oceniam jako właściwą" - podkreślił w sobotę w Wałbrzychu Schetyna.

bEhFCSFx

Zdaniem marszałka sejmu Grzegorza Schetyny, decyzja sądu w sprawie szefa emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmeda Zakajewa nie wpłynie negatywnie na stosunki Polski z Rosją. "Samą decyzję oceniam jako właściwą" - podkreślił w sobotę w Wałbrzychu Schetyna.

Marszałek zaznaczył, że sposób wyjścia z tak trudnej sytuacji "był perfekcyjny", a do samego zatrzymania musiało dojść, ponieważ został wystawiony list gończy i została przez prokuraturę uruchomiona cała procedura z tym związana, czyli powiadomienie policji i straży granicznej.

"Decyzję sądu oceniam jako właściwą, taką, którą wszyscy powinniśmy akceptować i być dumni, że polski sąd zachował się w ten sposób" - dodał Schetyna. Pytany o to, czy może ona wpłynąć na stosunki polsko-rosyjskie, Schetyna odpowiedział: "Jestem przekonany, że nie".

bEhFCSFz

W piątek wieczorem warszawski Sąd Okręgowy odrzucił wniosek prokuratury o 40-dniowy areszt dla Zakajewa, uzasadniając tę decyzję statusem uchodźcy, jaki szefowi emigracyjnego rządu Czeczenii przyznała w 2003 roku Wielka Brytania. (PAP)

mic/ woj/

bEhFCSGa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)