Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schetyna ma plan w sprawie wyboru władz klubu PO

0
Podziel się:

Najpierw musi zostać wybrany marszałek Sejmu.

Schetyna ma plan w sprawie wyboru władz klubu PO
(PAP/Radek Pietruszka)

_ - Najpierw wybór marszałka Sejmu, potem nowych władz klubu _- zapowiada szef klubu POGrzegorz Schetyna. Wiceszef klubuWaldy Dzikowskipoinformował, że klub wybierze nowego przewodniczącego na następnym posiedzeniu Sejmu.

_ - Jutro o 18 wybory nowego marszałka, to dopiero wyznaczy scenariusz następnych kroków. (...) Jeżeli ten wybór będzie skuteczny, wtedy będzie pytanie o nowe władze klubu. Dobrym obyczajem w PO jest, że w takiej sytuacji całe prezydium klubu podaje się do dymisji, oddaje się do dyspozycji. Wtedy będą nowe wybory _ - powiedział Schetyna, który nie przesądził, kiedy dojdzie do zmian we władzach klubu.

Wiceprzewodniczący klubu Waldy Dzikowski powiedział, że następca Schetyny zostanie wybrany na najbliższym posiedzeniu Sejmu (20-23 lipca). _ - Na ten moment nie dyskutowaliśmy nawet o tym _ - zaznaczył Dzikowski. Jak poinformował do czasu wyboru nowego przewodniczącego klubu Schetynę - w pracach w Sejmie - będą zastępowali wiceszefowie klubu.

Sławomir Rybicki,Rafał Grupiński,Małgorzata Kidawa-Błońska - te nazwiska wymieniają politycy PO pytani o następcę Schetyny w klubie PO.

Kidawa-Błońska pytana, czy zgodziłaby się zastąpić Schetynę, nie zaprzecza, ale zaraz dodaje, że do sprawy podchodzi z dystansem, bo w ostatnich dniach słyszała m.in., że zostanie nowym ministrem kultury. Media spekulowały, że Komorowskiego mógłby zastąpić - na funkcji marszałka Sejmu - minister kulturyBogdan Zdrojewski, a jego miejsce miałaby zająć właśnie Kidawa-Błońska.

Rybicki, który jest jednym z wiceszefów klubu PO, nazwał wszelkie spekulacje dotyczące nowych władz klubu _ zdecydowanie przedwczesnymi _.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)