Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Schetyna o przyjęciu funkcji pierwszego wiceprzewodniczącego PO

0
Podziel się

Otrzymałem propozycję bycia pierwszym wiceprzewodniczącym Platformy
Obywatelskiej i jeżeli taka będzie wola partii to ją przyjmę, zapowiedział w sobotę w Wałbrzychu
marszałek sejmu Grzegorz Schetyna.

bEgDjIuZ

Otrzymałem propozycję bycia pierwszym wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej i jeżeli taka będzie wola partii to ją przyjmę, zapowiedział w sobotę w Wałbrzychu marszałek sejmu Grzegorz Schetyna.

Decyzje w kwestii zmian statutu, a wraz z nim struktury partyjnej PO mają zostać podjęte podczas zaplanowanego na 25 września krajowego zjazdu PO. "Będzie tam debata na temat zmiany statutu i bardzo prawdopodobne jest, że go zmienimy. Inaczej będą wyglądać władze partii. Zarząd będzie np. 25 osobowy zamiast 15 osobowego" - zapowiedział marszałek.

Dodał też, że zniknie funkcja sekretarza generalnego, a "funkcja sekretarza, który technicznie organizuje sprawy partii i skarbnika będą poza zarządem".

bEgDjIvb

Pytany przez PAP o to, czy zostanie pierwszym zastępcą Donalda Tuska w partii, Schetyna odpowiedział, że otrzymał taką propozycję i "jeśli taka będzie wola partii" to ją przyjmie, natomiast swoje obecne stosunki z premierem ocenił jako "więcej niż dobre".

Pierwsza część zjazdu krajowego PO odbyła się w czerwcu, Donald Tusk został wówczas ponownie wybrany szefem partii. Ze względu na wybory prezydenckie Platforma przełożyła wtedy na wrzesień pozostałe decyzje kadrowe - wybory zarządu partii, sekretarza generalnego i skarbnika partii. Zjazd zaplanowano na 25 września.(PAP)

mic/ jbr/

bEgDjIvC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)