Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Schetyna: szefowie trzech klubów złożą wieniec na pogrzebie Marka Rosiaka

0
Podziel się

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapowiedział w środę, że w trakcie
czwartkowych uroczystości pogrzebowych Marka Rosiaka szefowie klubów PO, SLD i PSL złożą wieniec w
imieniu Sejmu.

bEhilgfF

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapowiedział w środę, że w trakcie czwartkowych uroczystości pogrzebowych Marka Rosiaka szefowie klubów PO, SLD i PSL złożą wieniec w imieniu Sejmu.

Schetyna podkreślił na środowym briefingu w Sejmie, że na pewno w imieniu Sejmu wieniec złożą na pogrzebie przewodniczący trzech klubów: PO - Tomasz Tomczykiewicz, PSL - Stanisław Żelichowski oraz SLD - Grzegorz Napieralski. "Oni oficjalnie będą reprezentować Sejm RP na pogrzebie" - dodał marszałek.

"Każda inna obecność jest organizowana przez kluby" - tak Schetyna odpowiedział na pytanie, czy wieniec w imieniu Sejmu będzie też składał szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

bEhilgfH

Schetyna podkreślił, że ma wiedzę, iż szefowie klubów ustalali, co zrobić, żeby reprezentacja Sejmu w trakcie uroczystości pogrzebowych była godna. "Ja tylko ułatwiam i współorganizuję wyjazd trzech przewodniczących" - mówił.

Schetyna poinformował, że sam się na uroczystość nie wybiera. "Nie mogę być" - powiedział.

W uroczystościach pogrzebowych weźmie udział prezydent Bronisław Komorowski, który będzie obecny podczas mszy świętej w katedrze łódzkiej. Obecność na pogrzebie Rosiaka deklarują politycy PiS. W uroczystości planuje wziąć udział szef tej partii Jarosław Kaczyński.

We wtorek w ubiegłym tygodniu do łódzkiej siedziby PiS wtargnął 62-letni Ryszard C., który zaatakował znajdujące się tam osoby. Zastrzelił Marka Rosiaka, męża b. wiceprezydent Łodzi, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego. Później - jak ustalili śledczy - strzelił do 39-letniego asystenta posła Jagiełły - Pawła Kowalskiego; gdy chybił, zaatakował go paralizatorem i ranił nożem. Świadkowie tragedii twierdzą, iż krzyczał, że chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego i "powystrzelać pisowców".(PAP)

bEhilgfN

tgo/ par/ gma/

bEhilggi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)