Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.07.2011 21:23

Schetyna: w czwartek zdecyduję, jakie ustawy skończymy w tej kadencji

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapowiedział, że w czwartek spotka się z Prezydium Sejmu, a później zwoła Konwent Seniorów, aby zdecydować o kalendarzu prac izby niższej w ostatnich miesiącach kadencji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapowiedział, że w czwartek spotka się z Prezydium Sejmu, a później zwoła Konwent Seniorów, aby zdecydować o kalendarzu prac izby niższej w ostatnich miesiącach kadencji. *

"Czasu jest niewiele, w czwartek zadecydujemy, którymi projektami zajmiemy się w Sejmie do wyborów" - powiedział Schetyna w środę wieczorem w Superstacji.

"Sejm w lipcu i sierpniu zbierze się jeszcze czterokrotnie, a ilość posiedzeń wrześniowych uzależniam od rozmów z klubami" - powiedział marszałek.

Schetyna, pytany o to, którymi ustawami zajmie się Sejm, odpowiedział: "nie wiem, jak Sejm będzie funkcjonował w czasie kampanii wyborczej, czy możliwa będzie legislacyjna praca. Nie jestem optymistą".

Schetyna odniósł się również do terminu wyborów parlamentarnych, który prezydent Bronisław Komorowski wyznaczy na 9 października: "Akceptuję ten termin. W Sejmie wszystko jest coraz bardziej +wyborcze+, wydaje mi się, że im szybciej, tym lepiej".

Schetyna potwierdził, że z zamknięciem list kandydatów do Senatu PO czeka do 14 lipca. Tego dnia Trybunał Konstytucyjny zadecyduje o losie znowelizowanego kodeksu wyborczego, zaskarżonego przez PiS. (PAP)

stav/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz