Notowania

premier
13.06.2009 11:48

Schetyna: w poniedziałek premier spotka się z Huebner

W poniedziałek premier Donald Tusk spotka się z Danutą Huebner i będzie rozmawiał z nią o jej przyszłości politycznej - zapowiedział w sobotę wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Podziel się
Dodaj komentarz

W poniedziałek premier Donald Tusk spotka się z Danutą Huebner i będzie rozmawiał z nią o jej przyszłości politycznej - zapowiedział w sobotę wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

"Wiem, że w poniedziałek premier Tusk rozmawia z panią komisarz Huebner i będą rozmawiać także o przyszłości" - mówił Schetyna w rozmowie z RMF FM i "Newsweekiem".

Pytany, czy Huebner zostanie komisarzem UE, Schetyna powiedział, że jest to otwarta sprawa. "Na razie (Huebner) osiągnęła wielki wynik w Warszawie i w wydatny sposób pomogła nam wygrać tutaj wybory do europarlamentu. Zobaczymy. Ta sprawa jest otwarta" - mówił wicepremier.

Według Schetyny to, kto zostanie polskim komisarzem, "zależy od tego, jaka komisja będzie w naszym zasięgu".

We wtorek premier Donald Tusk powiedział, że w nowej kadencji Komisji Europejskiej Polska jest zainteresowana teką komisarza ds. przemysłu. Nie chciał powiedzieć, kogo nasz kraj wyśle do Brukseli, ale - jak mówił - Danuta Huebner, Janusz Lewandowski, Jacek Saryusz-Wolski to "oczywiste kandydatury", jeśli chodzi o kompetencje.

Pięcioletnia kadencja obecnej KE, w której Huebner jest komisarzem ds. polityki regionalnej, teoretycznie mija jesienią, ale wiele wskazuje na to, że zostanie przedłużona do końca roku, gdyby okazało się, że Traktat z Lizbony jednak wejdzie życie od 1 stycznia, po udanym ponownym referendum w Irlandii.

Huebner została wybrana na eurodeputowaną w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Gdyby objęła tekę w nowej kadencji Komisji Europejskiej, musiałaby zrezygnować z mandatu. (PAP)

ral/ bk/

Tagi: premier, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz