Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Schetyna zapowiada zmianę polityki ws. Smoleńska

0
Podziel się

Marszałek Sejmu wyjaśnił, że konieczne jest systematyczne informowanie o postępach prac prokuratorów. Z kolei Andrzej Seremet ujawnia, że za Smoleńsk możliwe jest postawienie zarzutów.

Schetyna zapowiada zmianę polityki ws. Smoleńska
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEpxukSt

*Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna wyjaśnił, że konieczne jest systematyczne informowanie opinii o postępach prac prokuratorów w sprawie katastrofy. Z kolei Andrzej Seremet ujawnia, że za Smoleńsk możliwe jest postawienie zarzutów. *

aktualizacja 11:49

Grzegorz Schetyna spotkał się z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem. Spotkanie miało służyć zmianie polityki informacyjnej władz dotyczącej katastrofy prezydenckiego Tu154M w kwietniu pod Smoleńskiem.

bEpxukSv

Marszałek powiedział dziennikarzom, że przekonywał Andrzeja Seremeta by w toku działań informować o tempie prac, tak by nie dochodziło do niedomówień.

Wyjaśnił, że jeśli będzie istniała potrzeba, to dojdzie do kolejnych spotkań komisji sprawiedliwości z prokuratorami. Jak mówił, ważne jest by zrobić wszystko dla dobrej współpracy z rosyjskimi prokuratorami.

W spotkaniu wziął też udział szef sejmowej komisji sprawiedliwości, poseł Ryszard Kalisz.
W przyszłym tygodniu planowane jest również spotkanie prokuratora generalnego z sejmową komisją sprawiedliwości. Ma on zaprezentować posłom informacje ze śledztwa prowadzonego w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Seremet: Możliwe jest postawienie zarzutów

W śledztwie dotyczącym katastrofy w Smoleńsku możliwe jest postawienie określonym osobom zarzutów dotyczących organizacji prezydenckiej wizyty - powiedział prokurator generalny Andrzej Seremet. Szczegóły mają być znane w przyszłym tygodniu.

bEpxukSB

_ - Przygotowujemy zbiorczą informację także w zakresie tego wątku. W tym zakresie przygotujemy informację nieco poszerzoną i postaram się ją przedstawić na posiedzeniu komisji sprawiedliwości i praw człowieka, w przyszłym tygodniu w Sejmie _ - powiedział w radiu TOK FM Seremet.

_ - Tutaj postępujemy ostrożnie z tego powodu, że być może materiał dowodowy wskaże potrzebę postawienia zarzutów określonym osobom. Stąd też proszę zrozumieć naszą ostrożność _ - dodał prokurator.

Seremet zapewnił jednocześnie, że prokuratura cały czasbada wszystkie hipotezy katastrofy, łącznie z zamachem, choć ta _ wydaje się nieco mniej uprawniona niż pozostałe _.

bEpxukSC

Odpowiadając na pytanie o działalność powołanego przez PiS zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, prokurator generalny stwierdził, że jeśli zostanie zaproszony na spotkanie z zespołem, to je rozważy, ale _ nie jest pewien, czy znajdzie podstawy prawne do uwzględnienia takiej prośby _.

_ - Natomiast widzę podstawy prawne do tego, abym ja czy też prokuratorzy pracujący bezpośrednio nad tym śledztwem stawili się przed oblicze komisji sejmowej. Ponieważ to są jednak nieco inne uregulowania, zespół jest jednak czymś innym niż komisja. Natomiast deklaruję, że jeżeli zespół zwróci się o jakieś materiały i one nie będą objęte jakimś zastrzeżonym zakresem, to takie materiały dostanie _ - zapewnił Seremet.

bEpxukSW
KOMENTARZE
(0)