Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SdPL apeluje, ale Borowski nie planuje kandydować na prezydenta stolicy

0
Podziel się

Delegaci Krajowego Konwentu SDPL zaapelowali w poniedziałek do Marka
Borowskiego, by kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy. Borowski powiedział PAP, że nie
planuje startu w tych wyborach.

bEiblbSd

Delegaci Krajowego Konwentu SDPL zaapelowali w poniedziałek do Marka Borowskiego, by kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy. Borowski powiedział PAP, że nie planuje startu w tych wyborach.

Krajowy Konwent Socjaldemokracji Polskiej, który obradował w poniedziałek w Warszawie podjął uchwałę, w której zaapelował do Borowskiego - byłego przewodniczącego SdPL - o kandydowanie na prezydenta stolicy.

Borowski powiedział w poniedziałek PAP, że jest mu bardzo miło z powodu uchwały SdPL, ale - jak zastrzegł - nie planuje startu w wyborach na prezydenta Warszawy. "Mój start byłby tylko mnożeniem problemów na lewicy" - stwierdził.

bEiblbSf

"W grę wchodzi ewentualne (moje) poparcie dla kandydatury Wojciecha Olejniczaka (kandydata SLD), jeśli uda się do końca doprowadzić rozmowy o powstaniu szerokiej listy do Rady Warszawy" - powiedział Borowski.

Jak dodał, niewykluczone jest też, że jeśli pojawi się jakiś inny kandydat lewicy - popierany przez SdPL - to on wtedy taką kandydaturę prawdopodobnie poprze.

Borowski startował w poprzednich wyborach samorządowych w 2006 r. Wtedy to - jako kandydat ówczesnej koalicji SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci - w rywalizacji o fotel prezydenta stolicy zdobył 22,6 proc. głosów (niemal 160 tys.) i zajął trzecie miejsce za Kazimierzem Marcinkiewiczem i Hanną Gronkiewicz-Waltz. (PAP)

mrr/ mok/ gma/

bEiblbSG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)