Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SDRP: sytuacja groźna dla kraju, krzyż narzędziem szantażu

0
Podziel się

Nieposzanowanie skrajnych środowisk dla demokratycznie wybranych władz
zagraża Polsce; krzyż stał się narzędziem szantażu - oceniają władze Stowarzyszenia Dziennikarzy
RP.

bEhNxOXp

Nieposzanowanie skrajnych środowisk dla demokratycznie wybranych władz zagraża Polsce; krzyż stał się narzędziem szantażu - oceniają władze Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

"Prezydium Zarządu Głównego SDRP z troską przeanalizowało utrzymującą się w kraju sytuację nieposzanowania, przez skrajne koła polityczne i społeczne, demokratycznie wybranych, konstytucyjnych władz państwowych i samorządowych" - napisało stowarzyszenie w przesłanym PAP w poniedziałek oświadczeniu.

"Mamy tu do czynienia z kwestionowaniem nie tylko woli większości narodu, ale również werdyktu Sądu Najwyższego, który uznał ostatnie wybory prezydenckie w Polsce za zgodne z prawem" - zauważają władze SDRP.

bEhNxOXr

Sytuację w kraju organizacja określa jako "pospolity szantaż wobec władz państwowych, aby pod przymusem zgodziły się na wybudowanie pomnika ofiar smoleńskiej tragedii w miejscu i formie podyktowanej przez szantażystów". "Co gorsze, i co obraża nie tylko podstawy demokracji, ale też rani głęboko przekonania wierzących chrześcijan, bowiem instrumentem szantażu stał się krzyż, umieszczony pod pałacem prezydenckim w dniach żałoby narodowej - bez jakichkolwiek złych zamiarów" - napisano w oświadczeniu.

Kierownictwo SDRP zaznacza, że jako organizacja zawodowa dziennikarzy, "surowo przestrzega zasady apolityczności", jednak dłużej nie może milczeć. W ocenie SDRP "sytuacja, w jakiej znalazła się Polska w ostatnich miesiącach, jak niegdyś przed wiekami, grozi nam nierządem, szerzeniem anarchii przez nieliczną grupę ludzi pewnych swojej bezkarności". SDRP podkreśla, że "orężem demokracji są wybory", a wykonawcami woli większości wyborców są wyłonione właśnie drogą wyborów legalnie wybrane władze, którym - w granicach prawa - należy się posłuszeństwo.

"W ubiegłym roku obchodziliśmy 20. rocznicę obalenia w Polsce dyktatury monopartii, rocznicę odzyskania suwerenności. Restytucję ustroju demokratycznego właśnie. Nie wolno wobec demokratycznej Polski (...) stosować metod, takich jak wobec ustroju narzuconego Polsce siłą" - napomina SDRP. (PAP)

brw/ itm/ jra/

bEhNxOXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)