Notowania

wiadomości
20.11.2013 09:38

Sejm: 5 grudnia komisja ws. incydentów podczas marszu 11 listopada

5 grudnia odbędzie się posiedzenie komisji spraw wewnętrznych z udziałem szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza ws. incydentów, do których doszło podczas Marszu Niepodległości w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

5 grudnia odbędzie się posiedzenie komisji spraw wewnętrznych z udziałem szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza ws. incydentów, do których doszło podczas Marszu Niepodległości w Warszawie.

Przewodniczący sejmowej komisji spraw wewnętrznych Marek Wójcik (PO) poinformował w środę, że 5 grudnia o godz. 18 odbędzie się posiedzenie komisji ws. zamieszek z 11 listopada. Dodał, że będzie to posiedzenie z udziałem ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. Jak mówił, przedstawiona zostanie także informacja Komendanta Głównego Policji Marka Działoszyńskiego nt. planów zabezpieczenia Marszu Niepodległości oraz "szczegółowa relacja na temat tego, co działo się na ulicach 11 listopada".

Zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji spraw wewnętrznych z udziałem szefa MSW chciała Solidarna Polska. Dzień po marszu lider SP Zbigniew Ziobro mówił, że "sytuację po poniedziałkowych zajściach trzeba koniecznie wyjaśnić", ponieważ wydarzenia z 11 listopada "skompromitowały Polskę na arenie międzynarodowej".

Podczas poniedziałkowego Marszu Niepodległości w Warszawie doszło do starć z policją. Zatrzymano co najmniej 30 osób; siedmiu policjantów zostało rannych. Marsz zorganizowany przez środowiska narodowe został - na żądanie policji - rozwiązany przez ratusz.

Do zamieszek doszło m.in. przed squatami przy ul. ks. Skorupki i ul. Wilczej oraz w okolicach ambasady Federacji Rosyjskiej, gdzie stanęła w ogniu budka policji ochraniającej budynek. Atakowano też dziennikarzy.(PAP)

bpi/ abr/ mow/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz