Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sejm: Debata ws. gender: równouprawnienie płci tak, równość - nie

0
Podziel się:

Zarówno w Polsce, jak i w Europie potrzebne jest równouprawnienie płci, ale
nie należy go mylić z równością - przekonywali we wtorek uczestnicy debaty zorganizowanej w Sejmie
przez parlamentarny zespół "Stop ideologii gender".

Zarówno w Polsce, jak i w Europie potrzebne jest równouprawnienie płci, ale nie należy go mylić z równością - przekonywali we wtorek uczestnicy debaty zorganizowanej w Sejmie przez parlamentarny zespół "Stop ideologii gender".

W debacie wzięli udział: posłanka Solidarnej Polski Beata Kempa (kieruje parlamentarnym zespołem "Stop ideologii gender"), niemiecka socjolog i pisarka Gabriele Kuby - autorka książki "Rewolucja genderowa: nowa ideologia seksualności" oraz publicysta Tomasz Terlikowski.

"Coraz więcej słyszymy o tym, jakie to niby dobrodziejstwa płyną z ideologii gender. My sądzimy, że jest inaczej i postanowiliśmy się temu przeciwstawić" - mówiła Kempa. Deklarowała, że cieszy ją, iż coraz więcej rodziców protestuje przeciw "wprowadzaniu tylnymi drzwiami, za cichym przyzwoleniem władz, do szkół i przedszkoli elementów genderowych". Kempa oceniła jednocześnie, że wielu polityków, nauczycieli i urzędników nie wie, czym jest gender.

Kuby nawiązała do manifestu komunistycznego, rozpoczynającego się od słów: "Widmo krąży po Europie - widmo komunizmu". Obecnie - jak przekonywała - po Europie krąży "widmo ideologii gender". Zdaniem Kuby gender - tak jak komunizm - "mamiąc ludzi obietnicą wyzwolenia - zniewala ich" oraz "zakłamuje istniejące pojęcia".

"I tak wolność jest odrywana od prawdy i odpowiedzialności, bo mówi się, że można być - według uznania - kobietą lub mężczyzną, bez konsekwencji. Tolerancją jest nazywany atak na prawdę, że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie, a zamiast sprawiedliwości pojmowanej jako to, że daje się każdemu, to co mu się należy, proponuje się dawanie wszystkim tyle samo" - mówiła Kuby. Zaznaczyła, że "zakłamywaniem rzeczywistości" i "mieszaniem ludziom w głowach" jest także nazywanie małżeństwem związku dwóch mężczyzn lub dwóch kobiet.

Socjolog oceniła, że błędem jest chęć zrównania płci - różnych z racji natury - zamiast dążenia do równouprawnienia. Podkreśliła, że zacieranie różnic między płciami i "promocja przez UE homoseksualizmu" może - jej zdaniem - spowodować katastrofę demograficzną. Ponadto - przekonywała Kuby - należy bronić się przed "europejskim dyktatem każącym rozdzielać płeć socjologiczną od biologicznej i umożliwiającym jej zmianę według odczucia danej osoby".

Kuby wyraziła też niepokój wobec wprowadzania w części szkół programu, który - jak mówiła - przy wsparciu UE, WHO i ONZ propaguje homoseksualizm, uczy zachowań seksualnych oraz propaguje antykoncepcję. Wyraziła nadzieję, że Polacy w najbliższych wyborach do PE wybiorą europarlamentarzystów, którzy sprzeciwią się tego typu praktykom.

O tym, że ideologia gender niesie ze sobą zagrożenia mówił też Terlikowski. Przekonywał, że eksperymenty dotyczące tożsamości płciowej człowieka, szczególnie dzieci, niosą za sobą poważne konsekwencje. Przywołał przykład chłopca, którego w dzieciństwie próbowano wychowywać jako dziewczynkę, co skończyło się samobójstwem dziecka.

Terlikowski przekonywał, że płeć jest zdeterminowana biologicznie, podobnie jak różnice psychiczne i innego typu predyspozycje kobiet i mężczyzn. "Gdyby wychowywać dzieci tak, jak mówi pani Magdalena Środa - czyli dając dziewczynkom +męskie zabawki+ po to, by nie uczyły się empatii, mielibyśmy społeczeństwo samych Putinów" - twierdził. Apelował, by wspierać dumę "kobiet, że są kobietami i mężczyzn jako mężczyzn".

Natomiast - zaznaczył - czym innym jest prawo do takiego samego wynagradzania za pracę kobiet i mężczyzn. "Tyle, że ta kwestia nie dotyczy problemu równości, a sprawiedliwości" - podkreślił publicysta.

Parlamentarny zespół "Stop ideologii gender" powstał w styczniu br. W jego skład wchodzi 15 posłów Solidarnej Polski, a także Andrzej Dąbrowski z PSL i Anna Grodzka z Twojego Ruchu.(PAP)

wni/ laz/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)