Notowania

sejm
24.06.2010 09:53

Sejm debatuje o rezerwach strategicznych

Minister gospodarki będzie miał prawo tworzenia, udostępnienia i likwidacji tych rezerw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*W czwartek po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. rządowym projektem ustawy o rezerwach strategicznych. Wieczorem - blok głosowań. *

Zgodnie z projektem ustawy o rezerwach strategicznych, rezerwy nie będą musiały należeć do Skarbu Państwa, a mogą być m.in. własnością firm. Minister gospodarki będzie miał prawo tworzenia, udostępnienia i likwidacji tych rezerw. Przyjęty przez rząd w połowie maja projekt zastąpić ma obecnie obowiązującą ustawę o rezerwach państwowych.

Posłowie wysłuchają informacji w sprawie działań podejmowanych przez rząd na rzecz rozwoju gospodarki spółdzielczej w Polsce, o którą wnioskował klub PSL. Będą także zadawać przedstawicielom rządu pytania w sprawach bieżących.

Ponadto rozpatrzone zostaną poprawki Senatu m.in. do ustawy o sporcie, do nowelizacji prawa bankowego, a także do ustaw o działalności ubezpieczeniowej, o funduszach inwestycyjnych, o obrocie instrumentami finansowymi oraz o nadzorze nad rynkiem finansowym.

Wieczorem w Sejmie zaplanowany jest godzinny blok głosowań.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: sejm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz