Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gaz
16.07.2009 22:32

Sejm odrzucił poselski projekt nowelizacji ustawy o zapasach gazu

Sejm odrzucił w czwartek poselski projekt nowelizacji ustawy o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego. Za odrzuceniem projektu opowiedziało się 279 posłów, przeciw było 158, nikt się wstrzymał.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sejm odrzucił w czwartek poselski projekt nowelizacji ustawy o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego. Za odrzuceniem projektu opowiedziało się 279 posłów, przeciw było 158, nikt się wstrzymał. *

W środę w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu posłów PiS o nowelizacji ustawy o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym. Komisja Gospodarki pierwsze czytanie dokumentu przeprowadziła w czerwcu 2008 r.

Przedłożony przez posłów PiS projekt miał zapewnić równe zasady korzystania przez klientów z infrastruktury wykorzystywanej do przesyłu ropy do morskich terminali przeładunkowych ropy naftowej, a także realizację działań na rzecz bezpieczeństwa energetycznego kraju w ramach świadczenia usług w zakresie przesyłu i magazynowania ropy naftowej.

Ponadto określał on zasady dostępu do systemu przesyłowego ropy naftowej; zawierania umów między operatorem systemu przesyłowego, a jego użytkownikami oraz precyzował funkcjonowanie systemu przesyłowego ropy naftowej w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa.

Według klubów PO, PSL, Lewicy, propozycje te nie są dostosowane do dynamicznej sytuacji na rynku energetycznym, uderzają m.in. w zasadę równości dostępu i warunków działania na rynku paliw, ograniczają zasadę otwartości systemu dla nowych dostawców, a także zapewniają operatorowi nieograniczoną dowolność podejmowania decyzji we wszystkich sprawach, naruszając tym samym zasadę własności.(PAP)

aop/ la/

Tagi: gaz, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz