Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sejm rozpoczął trzydniowe posiedzenie

0
Podziel się:

#
dochodzą dodatkowe informacje na temat porządku obrad Sejmu
#

# dochodzą dodatkowe informacje na temat porządku obrad Sejmu #

10.10. Warszawa (PAP) - W środę po godz. 10 Sejm rozpoczął trzydniowe posiedzenie. Głównym punktem obrad będzie piątkowe wystąpienie premiera Donalda Tuska na temat dokonań rządu oraz planów na 2013 r. W środę rano odbędą się głosowania przełożone z poprzedniego posiedzenia .

Posłowie głosować będą m.in. nad wnioskami o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu Ruchu Palikota ustawy o świadomym rodzicielstwie, który liberalizuje zasady przeprowadzania aborcji oraz projektu Solidarnej Polski zmian w ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, który wprowadza zakaz aborcji ze względu na upośledzenie płodu.

Posłowie zajmą się też m.in. zaproponowanym przez klub PiS projektem zmian w ustawie o świadczeniach rodzinnych. Autorzy projektu chcą wprowadzenia corocznej aktualizacji wysokości kryteriów uprawniających do uzyskania zasiłku rodzinnego, proponując, aby była to kwota nie niższa niż równowartość 50 proc. - lub w stosunku do osób z orzeczeniem niepełnosprawności 60 proc. - minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Rozpatrzony zostanie też projekt noweli Kodeksu pracy dotyczący ograniczenia procedur niezbędnych przy rejestracji podmiotu gospodarczego, m.in. skrócenia z 14 do 3 dni terminu na wydawanie potwierdzenia o nadaniu NIP firmom rozpoczynającym działalność gospodarczą czy zwolnienia pracodawców z obowiązku zgłaszania Państwowej Inspekcji Pracy i Państwowej Inspekcji Sanitarnej informacji o miejscu, rodzaju i zakresie wykonywanej działalności gospodarczej.

W czwartek posłowie zapoznają się z informacją bieżącą na temat skutków reformy nauki i szkolnictwa wyższego.

W porannym głosowaniu Sejm nie zgodził się na wprowadzenie do porządku obrad informacji rządu na temat sposobu rozliczania należności finansowych wobec podwykonawców pracujących przy budowie infrastruktury, niezbędnej do organizacji Euro 2012. Za wprowadzeniem tego punktu było 200 posłów, 226 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. (PAP)

ajg/ par/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)