Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm: sprzedawcy nie muszą obniżać cen wadliwych towarów

0
Podziel się

Sprzedawcy nie muszą obniżać ceny towaru wadliwego bądź uszkodzonego -
zdecydował Sejm. Za przyjęciem nowelizacji ustawy o cenach oraz ustawy o kontroli skarbowej
głosowało 404 posłów, nikt nie był przeciw, nikt się nie wstrzymał się od głosu.

bEixTxdx

Sprzedawcy nie muszą obniżać ceny towaru wadliwego bądź uszkodzonego - zdecydował Sejm. Za przyjęciem nowelizacji ustawy o cenach oraz ustawy o kontroli skarbowej głosowało 404 posłów, nikt nie był przeciw, nikt się nie wstrzymał się od głosu.

Nowelizacja ma zmniejszyć obciążenia biurokratyczne przedsiębiorców, inspekcji i organów skarbowych. Uchyla ona przepisy nakładające na przedsiębiorców obowiązek określania szczegółowej charakterystyki jakościowej towaru lub usługi i obowiązek obniżenia cen w przypadkach, gdy towar nie ma wymaganych w tej charakterystyce cech, albo gdy ma wady - np. uszkodzenie albo mniejszą ilość, masę lub objętość towaru.

Ministerstwo Finansów, które przygotowało nowe przepisy, argumentowało w uzasadnieniu projektu, że przepis nakazujący zmianę ceny towaru, gdy towar ten nie posiada cech określonych w charakterystyce jakościowej, jest nieprecyzyjny.

bEixTxdz

Według MF, organy nadzorujące sprzedawców nie mają podstaw do określenia, na gruncie ustawy o cenach, w jakim stopniu brak cech określonych w charakterystyce miałby się przełożyć na obniżkę. (PAP)

her/ drag/ jra/

bEixTxea
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)