Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm wznowił posiedzenie

0
Podziel się

W środę po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in.
projektem zmian w ustawie o samorządzie gminnym.

bEgACGXV

W środę po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. projektem zmian w ustawie o samorządzie gminnym.

Projekt noweli dotyczy sytuacji, w której jednocześnie zostaną odwołani lub złożą rezygnację przewodniczący i wiceprzewodniczący rady gminy, powiatu lub sejmiku województwa. Projektodawcy proponują, by w celu wyboru nowych władz posiedzenie zwoływał wtedy wojewoda.

Posłowie rozpatrzą też projekt prawa o organizmach genetycznie zmodyfikowanych. Projekt określa m.in. zasady i warunki prowadzenia zakładów inżynierii genetycznej, zamkniętego użycia mikroorganizmów genetycznie zmodyfikowanych, wprowadzania ich do obrotu jako produktów lub w produktach, prowadzenia upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych, udostępniania informacji na ten temat i udziału społeczeństwa w postępowaniu w sprawach organizmów genetycznie zmodyfikowanych.

bEgACGXX

Sejm wysłucha ponadto informacji rządu o działaniach podejmowanych w 2007 i 2008 roku na rzecz realizacji "Karty Praw Osób Niepełnosprawnych" i raportu z wdrażania Krajowego Programu Reform na lata 2008-2011 na rzecz realizacji Strategii Lizbońskiej.(PAP)

ajg/ la/ mow/

bEgACGYy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)