Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm wznowił posiedzenie

0
Podziel się

W czwartek po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie. Po południu posłowie
wybiorą nowego marszałka. Kandydatem PO jest dotychczasowy szef klubu Platformy Grzegorz Schetyna.

bEgtyvqZ

W czwartek po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie. Po południu posłowie wybiorą nowego marszałka. Kandydatem PO jest dotychczasowy szef klubu Platformy Grzegorz Schetyna.

Rano marszałek Bronisław Komorowski na posiedzeniu Prezydium Sejmu złożył rezygnację z funkcji. Obowiązki wynikające z regulaminu Sejmu przejął najstarszy wiekiem wicemarszałek, czyli Stefan Niesiołowski i to on przeprowadzi formalnie wybór nowego marszałka.

Zgodnie z regulaminem, Sejm wybiera marszałka bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Gotowość poparcia kandydatury Schetyny zadeklarowały kluby Lewicy i PSL. Przeciwny jej jest klub PiS.

bEgtyvrb

Najprawdopodobniej także w czwartkowym bloku głosowań posłowie uzupełnią Prezydium Sejmu o wicemarszałka z klubu Lewicy. Kandydatem jest Jerzy Wenderlich. Klub PiS na razie nie wskazuje swojego kandydata na wicemarszałka. W Prezydium są dwa wakaty po tragicznej śmierci Krzysztofa Putry i Jerzego Szmajdzińskiego.

W Sejmie dyskutowany będzie projekt zmian w prawie o ruchu drogowym, który dotyczy stworzenia w strukturze Głównego Inspektoratu Drogowego systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym.

Posłowie zajmą się też projektem zmian w ordynacji prezydenckiej autorstwa PO, która zakłada, że zaświadczenia uprawniające do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich będą mogły być wydawane w obwodowej komisji wyborczej w dniu głosowania w pierwszej turze wyborów. Obecnie zaświadczenia uprawniające do głosowania poza miejscem zameldowania wydawane są przez urząd gminy.

Rozpatrzony zostanie również projekt noweli ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przygotowany przez klub Lewicy. Posłowie zapoznają się również z informacją o realizacji ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych w 2007, 2008 i 2009 roku. (PAP)

bEgtyvrh

ajg/ mok/ mow/

bEgtyvrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)