Notowania

sejm
01.07.2009 09:21

Sejm wznowił posiedzenie

W środę po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie wysłuchają informacji rządu na temat sytuacji powodziowej i usuwania skutków powodzi, która dotknęła przede wszystkim południowe województwa Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W środę po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie wysłuchają informacji rządu na temat sytuacji powodziowej i usuwania skutków powodzi, która dotknęła przede wszystkim południowe województwa Polski. *

We wtorek sytuacja na południu Polski stabilizowała się, a poziom rzek powoli wracał do normy. Premier Donald Tusk, który w poniedziałek odwiedził tereny dotknięte powodzią, poinformował, że do końca tego roku na usuwanie skutków klęsk żywiołowych rząd ma do dyspozycji pół mld zł. Rząd chce też zapewnić dzieciom z poszkodowanych rodzin możliwość wyjazdu na kolonie.

Posłowie rozpatrzą też dwa projekty ustaw w sprawie ustanowienia święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy - obywatelski, wspierany przez prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego, oraz projekt autorstwa PiS.

Po odrzuceniu przez Sejm w październiku ub. roku, projekt ustawy ponownie został złożony. Łącznie zebrano pod nim ponad 900 tysięcy podpisów poparcia.

Inicjatorzy projektu podkreślają, że święto Trzech Króli - 6 stycznia - jest najstarszym ze świąt chrześcijańskich, a katolicy mają w tym dniu obowiązek uczestniczenia w mszy św. tak jak w niedzielę. Obecnie jako dzień wolny od pracy obchodzone jest w dziewięciu krajach UE m.in. w Niemczech, Grecji, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, a także w Szwecji i Finlandii.

Posłowie omówią też projekt zmian w konstytucji autorstwa PiS, który przewiduje ułatwienie dostępu do zawodów prawniczych, możliwość przymusowego leczenia pedofilów, poszerzenie dostępu do akt IPN oraz odebranie przywilejów emerytalnych funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa.

Ministrowie będą także odpowiadać na pytania posłów w sprawach bieżących. (PAP)

ajg/ par/ jra/

Tagi: sejm, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz