Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm za poszerzeniem kompetencji zarządów stołecznych dzielnic

0
Podziel się

Sejm jednogłośnie opowiedział się w czwartek
za rozszerzeniem kompetencji zarządów stołecznych dzielnic. Zmiana
ustawy o ustroju m.st. Warszawy ma związek z przyjętym w ubiegłym
roku przez radnych statutem miasta.

bEhJZUPV

Sejm jednogłośnie opowiedział się w czwartek za rozszerzeniem kompetencji zarządów stołecznych dzielnic. Zmiana ustawy o ustroju m.st. Warszawy ma związek z przyjętym w ubiegłym roku przez radnych statutem miasta.

Za nowelą głosowało 422 posłów, nikt nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Według nowych przepisów zarząd dzielnicy będzie mógł udzielać upoważnień do załatwiania indywidualnych spraw z zakresu administracji publicznej - w tym do wydawania decyzji administracyjnych poszczególnym członkom zarządu oraz innym pracownikom stołecznego Ratusza, wykonującym pracę w danej dzielnicy.

bEhJZUPX

"W przypadku dzielnic obowiązek podejmowania i podpisywania wszelkich decyzji przez wszystkich członków zarządu, doprowadziłby do znacznego utrudnienia pracy urzędów dzielnic, a w rezultacie do znacznego przedłużania się i spowolnienia procedur związanych z wydawaniem decyzji" - podkreślono w uzasadnieniu.

Uchwalony w styczniu 2008 r. statut Warszawy daje większe kompetencje burmistrzom dzielnic; reguluje, w jakim zakresie dzielnice wykonują zadania własne i jakie mają kompetencje, niezbędne do realizowania tych zadań.

W statucie znalazła się m.in. preambuła z odwołaniem do Boga, co budziło wśród samorządowców największe kontrowersje. W statucie znalazł się także zapis dotyczący przyznania inicjatywy uchwałodawczej grupie 15 tys. mieszkańców Warszawy.(PAP)

gdy/ ktl/ ura/ bk/

bEhJZUQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)