Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sejmowa komisja Innowacyjności i Nowych Technologii pozytywnie o budżecie

0
Podziel się:

Sejmowa Komisja Innowacyjności i Nowych Technologii pozytywnie zaopiniowała
część projektu przyszłorocznego budżetu państwa w części poświęconej informatyzacji. Projekt
budżetu na 2014 rok zakłada wzrost wydatków na informatyzację o 9,3 proc w stosunku do roku 2013.

bEstTuaJ

Sejmowa Komisja Innowacyjności i Nowych Technologii pozytywnie zaopiniowała część projektu przyszłorocznego budżetu państwa w części poświęconej informatyzacji. Projekt budżetu na 2014 rok zakłada wzrost wydatków na informatyzację o 9,3 proc w stosunku do roku 2013.

Jak poinformowała członków sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowych Technologii wiceminister administracji i cyfryzacji Magdalena Młochowska, w projekcie budżetu państwa na 2014 r. w części poświęconej informatyzacji zaplanowano wydatki w kwocie 1 mld 163 mln 732 tys. złotych.

Młochowska powiedziała, że w przyszłorocznym budżecie zaplanowano m.in. kwotę 335 mln 463 tys. zł na wydatki związane z działalnością Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pieniądze te mają przede wszystkim być wykorzystane na wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw, jeśli chodzi o realizację projektów związanych z e-usługami.

bEstTuaL

Z kolei 87 mln 542 tys. zł zostało zaplanowanych dla Centrum Projektów Informatycznych. "Pieniądze te mają być przeznaczona na realizację systemu ePUAP, Systemu Informatycznego Powiadamiania Ratunkowego oraz nowego projektu Informatyzacja Jednostek Samorządu Terytorialnego z zastosowaniem przetwarzania w chmurze" - zaznaczyła Młochowska.

Ponadto projekt budżetu zakłada wykorzystanie środków unijnych w wysokości 506 mln 498 tys. zł, które mają być przeznaczone na wsparcie takich projektów, jak "Rozwój systemu informatycznego ZUS wspomagającego udostępnianie e-Usług", "Informatyczny system Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami", a także "Platforma Usług Elektronicznych dla klientów ZUS i PUE".

W projekcie budżetu na 2014 rok przewidziano również rezerwę celową na informatyzację w wysokości 31 mln 500 tys. zł. Kwota ta jest przeznaczona na wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz upowszechnianie szerokopasmowego dostępu do internetu oraz dofinansowanie przedsięwzięć informatycznych, finansowanie wydatków związanych ze świadczeniem usług przyłączenia do sieci w celu zapewnienia korzystania z usług szerokopasmowego dostępu do internetu, a także na finansowanie wydatków związanych z funkcjonowaniem systemów teleinformatycznych oraz wsparcie narzędzi rozwoju kompetencji cyfrowych społeczeństwa oraz podniesienie poziomu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych przez obywateli. (PAP)

krm/ abe/ jbr/

bEstTubm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)