Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sejmowa komisja nie zajęła się poprawkami Senatu do ustawy o rtv

0
Podziel się:

Sejmowa komisja kultury i środków przekazu nie zajęła się w czwartek
poprawkami Senatu do noweli ustawy o rtv; na posiedzenie komisji nie przybył ani minister kultury i
dziedzictwa narodowego, ani upoważniony przedstawiciel Senatu.

Sejmowa komisja kultury i środków przekazu nie zajęła się w czwartek poprawkami Senatu do noweli ustawy o rtv; na posiedzenie komisji nie przybył ani minister kultury i dziedzictwa narodowego, ani upoważniony przedstawiciel Senatu.

"Poprawki Senatu mają ogromne znaczenie i wagę merytoryczną dla ustawy, która wyszła z Sejmu, a niestety nie było na sali ani upoważnionego przedstawiciela Senatu, który mógłby poprawki zgłosić, ani upoważnionego ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Mieliśmy do czynienia z partnerami na poziomie dyrektorów departamentu, a sprawa jest bardzo poważna" - tłumaczyła po posiedzeniu komisji jej przewodnicząca Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO).

Zaznaczyła, że do komisji dotarła opinia ministerstwa spraw zagranicznych, według której poprawki Senatu oznaczają niepełną implementację europejskiej dyrektywy audiowizualnej.

"Jeśli mam taką opinię z jednego z ministerstw, to chcę, żeby drugie ministerstwo się do tego odniosło. Projekt był rządowy i nie widzę powodu, żeby za jakieś zawirowania płacili posłowie" - dodała posłanka.

Zaznaczyła, że posiedzenie komisji zostanie wznowione po uzgodnieniu terminu z marszałkiem Senatu i ministerstwem kultury. Dodała, że nie wie, czy będzie to jeszcze to posiedzenie Sejmu, bo kończy się ono jutro "ogromną porcją głosowań"

W ubiegłym tygodniu Senat zgłosił na wniosek senatorów PO poprawki do noweli ustawy medialnej, które usuwają z niej zapisy dotyczące usług medialnych na żądanie. Rozwiązanie to poparł podczas posiedzenia wyższej izby parlamentu minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, który zapowiedział, że regulacje te zostaną wprowadzone kolejną nowelą.

Przeciw takiemu rozwiązaniu opowiedziała się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. W jej ocenie przyjęcie poprawek Senatu oznaczałoby niepełną implementację dyrektywy UE, z czym Polska jest spóźniona już ponad rok. Niewdrożenie dyrektywy grozi Polsce karami ze strony Komisji Europejskiej, stąd rządowy projekt jest rozpatrywany w trybie pilnym.

Nowelizacja, którą Sejm uchwalił na początku marca, przewidywała m.in. obowiązek rejestrowania w KRRiT treści audiowizualnych rozpowszechnianych wyłącznie w internecie. Według wielu ekspertów nowela wprowadza "cenzurę" i zagraża rozwojowi internetu w Polsce. Spotkała się również z krytyką internautów". (PAP)

mca/ malk/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)