Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sekretarz NATO: Gruzja będzie członkiem Sojuszu

0
Podziel się

Anders Fogh Rasmussen potwierdza obietnicę sprzed dwóch lat.

Sekretarz NATO: Gruzja będzie członkiem Sojuszu
(PAP/EPA)
bEiLcoqd

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oświadczył, że _ Gruzja będzie członkiem NATO _. Powiedział o tym podczas rozpoczętej w czwartek swej pierwszej wizyty w tym kraju.

Na zdjęciu sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen i minister spraw zagranicznych Gruzji Grigol Vashadze

Na spotkaniu z przewodniczącym parlamentu gruzińskiego Dawidem Bakradze Rasmussen zapewnił, że zostaną uszanowane decyzje podjęte na szczycie NATO w Bukareszcie i Gruzja wejdzie do NATO, _ kiedy spełni wymagania _.

bEiLcoqf

Na szczycie w 2008 roku w stolicy Rumunii przywódcy państw NATO zdecydowali, że przyszłość Gruzji i Ukrainy jest w Sojuszu Północnoatlantyckim.
Rasmussen, który oficjalnie otworzył wczoraj biuro NATO w Tbilisi, wyraził zadowolenie z faktu wysłania przez Gruzję do Afganistanu blisko tysiąca żołnierzy i przekazał kondolencje rodzinom czterech z nich, którzy tego dnia zginęli.

Bakradze oświadczył ze swej strony, że jedną z _ kluczowych kwestii _ omawianych podczas spotkania był stosunki z Rosją. _ NATO jest zainteresowane poprawą stosunków z Rosją, ale sekretarz generalny jasno powiedział, że nie dojdzie do tego kosztem interesów Gruzji ani zasad prawa międzynarodowego _ - podkreślił Bakradze.

bEiLcoqG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)