Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sellin: narodowy ośrodek monitorowania mediów ma mieć charakter naukowy

0
Podziel się:

24.2.Warszawa (PAP) - Wiceminister kultury Jarosław Sellin uważa,
że
Narodowy Ośrodek Monitorowania Mediów, którego powstanie proponuje
PiS, ma mieć charakter naukowy. Zdaniem Sellina, szefem takiego
ośrodka powinien być pracownik naukowy z "jakiejś polskiej uczelni".

bESoOStN

24.2.Warszawa (PAP) - Wiceminister kultury Jarosław Sellin uważa, że Narodowy Ośrodek Monitorowania Mediów, którego powstanie proponuje PiS, ma mieć charakter naukowy. Zdaniem Sellina, szefem takiego ośrodka powinien być pracownik naukowy z "jakiejś polskiej uczelni".

"To ma być ośrodek naukowy, gdzie będą pracować naukowcy, a nie politycy. Naukowcy będą mogli dokonywać ciekawych analiz rynku medialnego, treści medialnych w Polsce" - powiedział w piątek Sellin w radiu Zet.

Zdaniem wiceministra, media i dziennikarze "to jest też przestrzeń publiczna". Sellin zaznaczył, że w innych krajach zdobywa się "wiedzę na temat tego, jakie jest spektrum mediów", "również pod względem ideowym". "W Stanach Zjednoczonych media są określane jako liberalne, konserwatywne, lewicowe, prawicowe - i to jest w dużej mierze oparte na solidnej wiedzy. Moim zdaniem takiej wiedzy nigdy za wiele" - podkreślił.

bESoOStP

W poniedziałek szef PiS Jarosław Kaczyński powiedział na konferencji prasowej, że autorami pomysłu powstania takiego ośrodka są socjologowie. "Polski obywatel ma prawo do tego, żeby wiedzieć, co sobą reprezentują media, nawet żeby wiedzieć, jakie jest ich zaplecze finansowe, jakie są powiązania, jakie były życiorysy dziennikarzy, skąd się wywodzą. To jest taka sama wiedza jak wiedza o politykach. Dziennikarze są bardzo ważną częścią życia publicznego i powinni być opinii publicznej znani" - dowodził Kaczyński. (PAP)

gdy/ mw/

bESoOSuq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)