Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sellin: W piątek decyzja o połączeniu Polski Plus z PiS

0
Podziel się

Jarosław Sellin podkreślił, że reintegracja jest uzgodniona.

Sellin: W piątek decyzja o połączeniu Polski Plus z PiS
(Jarosław Kruk<br />/GFDL<br />/Wikipedia)
bEgsyzqZ

Poseł Jarosław Sellin podkreślił, że _ reintegracja obu środowisk jest uzgodniona _.

W piątek ma odbyć się kongres Polski Plus, podczas którego działacze partii będą podejmować decyzje w sprawie połączenia z PiS. _ - Jest uzgodniona reintegracja obu środowisk: PiS i Polski Plus. Podjęliśmy decyzję w prezydium, że zwołujemy kongres. Będzie miał zamknięty charakter. Podejmiemy uchwałą decyzję o reintegracji _ - zapowiedział Sellin.

_ - Z tego, co wiem, ma być to pełna reintegracja. W moim przypadku po raz pierwszy będzie to obecność w PiS _ - dodał. Sellin w przeszłości należał do klubu PiS, ale nie należał do tej partii.

bEgsyzrb

Zdaniem Sellina połączenie z PiS wynika _ z naturalnego procesu _, który zaczął się po katastrofie prezydenckiego samolotu 10 kwietnia. _ Nie wynika to z tego, że są wybory samorządowe. Po 10 kwietnia szybko podjęliśmy decyzję o poparciu w wyborach prezydenckich Jarosława Kaczyńskiego. Za tym w sposób naturalny poszły rozmowy o zbliżaniu się środowisk, które dochodzą teraz do finału _ - dodał Sellin.

Partia Polska Plus powstała 9 stycznia 2010 r; utworzyli ją politycy skupieni wokół portalu społeczno-politycznego Polska XXI, który ruszył 7 kwietnia 2008 r.
Nieoficjalnie, ze źródeł zbliżonych do kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, PAP dowiedziała się, że decyzja dotycząca przyjęcia do partii działaczy Polski Plus będzie dyskutowana podczas sobotniej Rady Politycznej ugrupowania. _ - Kiedy decyzja będzie podjęta przez PiS, tego nie wiem _ - zaznaczył Sellin.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński powiedział, że jeśli Polska Plus podejmie decyzję o połączeniu z Prawem i Sprawiedliwością, to jego ugrupowanie odniesie się do niej najprawdopodobniej podczas sobotniego posiedzenia Rady Politycznej.

Według statutu PiS, podejmowanie uchwał o połączeniu się PiS z inną partią lub partiami należy do wyłącznych kompetencji Kongresu Prawa i Sprawiedliwości. Do kompetencji Rady Politycznej należy z kolei określanie trybu i zasad takiego połączenia.

bEgsyzrh

Z informacji PAP wynika, że w Radzie Politycznej PiS dwa miejsca dostaną przedstawiciele Polski Plus. Działacze Polski Plus znajdą się prawdopodobnie też na listach PiS w wyborach samorządowych.

Polska Plus skupia m.in. byłych polityków PiS, w tym Jerzego Polaczka (szef partii), Kazimierza M. Ujazdowskiego, Jarosława Sellina, Jana Filipa Libickiego, Lucjana Karasiewicza. W Sejmie działa też koło parlamentarne tej partii.

Przed wyborami prezydenckimi z Polski Plus odszedł Ludwik Dorn; zrobił to po tym, gdy ugrupowanie poparło kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego. Dorn, były wiceprezes PiS, w październiku 2008 r. został usunięty z tej partii m.in. za wywiady prasowe, w których _ dezawuował kierownictwo partii i osobę samego prezesa _ Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t95540.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;plus;dolaczy;do;pis;przed;jesiennymi;wyborami,180,0,648116.html) Polska Plus dołączy do PiS przed jesiennymi wyborami? Polaczek i Ujazdowski negocjują z Jarosławem Kaczyńskim.
bEgsyzrC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)