Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senacka Komisja Nauki, Edukacji i Sportu pozytywnie o budżecie na informatyzację

0
Podziel się

Senacka Komicja Nauki, Edukacji i Sportu pozytywnie zaopiniowała część
projektu budżetu państwa na 2014 rok we fragmencie poświęconym informatyzacji. Zakłada on w tym
roku wzrost wydatków na informatyzację o 9,3 proc. w stosunku do 2013 roku.

bEhcHmwR

Senacka Komicja Nauki, Edukacji i Sportu pozytywnie zaopiniowała część projektu budżetu państwa na 2014 rok we fragmencie poświęconym informatyzacji. Zakłada on w tym roku wzrost wydatków na informatyzację o 9,3 proc. w stosunku do 2013 roku.

Magdalena Młochowska wiceminister administracji i cyfryzacji poinformowała członków senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu, że w projekcie budżetu państwa na 2014 r. w części poświęconej informatyzacji zaplanowano wydatki w kwocie 1 mld 163 mln 732 tys. złotych.

Wiceminister powiedziała, że w przyszłorocznym budżecie zaplanowano m.in. kwotę 335 mln 463 tys. zł na wydatki związane z działalnością Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pieniądze te mają przede wszystkim być wykorzystane na wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw, jeśli chodzi o realizację projektów związanych z e-usługami.

bEhcHmwT

Z kolei 87 mln 542 tys. zł zostało zaplanowanych dla Centrum Projektów Informatycznych na realizację systemu ePUAP, Systemu Informatycznego Powiadamiania Ratunkowego oraz nowego projektu Informatyzacja Jednostek Samorządu Terytorialnego z zastosowaniem przetwarzania w chmurze obliczeniowej.

Ponadto projekt budżetu zakłada wykorzystanie środków unijnych w wysokości 506 mln 498 tys. zł, które mają być przeznaczone na wsparcie takich projektów, jak "Rozwój systemu informatycznego ZUS wspomagającego udostępnianie e-Usług", "Informatyczny system Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami", a także "Platforma Usług Elektronicznych dla klientów ZUS i PUE".

W projekcie przewidziano również rezerwę celową na informatyzację w wysokości 31 mln 500 tys. zł. Kwota ta jest przeznaczona na wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz na realizacje usług przyłączenia do szerokopasmowego internetu jak też na finansowanie wydatków związanych z funkcjonowaniem systemów teleinformatycznych.

Pieniądze z rezerwy celowej zostaną też wykorzystane na tworzenie narzędzi rozwoju kompetencji cyfrowych społeczeństwa oraz podniesienie poziomu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych przez obywateli.(PAP)

bEhcHmwZ

krm/ abe/

bEhcHmxu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)