Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Senat: Sprawozdanie z petycji rozpatrzonych w 2012 r.

0
Podziel się:

18 petycji, w tym 8 zbiorowych, trafiło w 2012 r. do senackiej komisji praw
człowieka, praworządności i petycji - wynika ze sprawozdania przedstawionego w środę wieczorem w
Senacie.

bEEepgMl

18 petycji, w tym 8 zbiorowych, trafiło w 2012 r. do senackiej komisji praw człowieka, praworządności i petycji - wynika ze sprawozdania przedstawionego w środę wieczorem w Senacie.

Ponadto komisja kontynuowała prace nad 15 petycjami, w tym 6 skierowanymi do niej w 2011 r. oraz 9 z poprzedniej kadencji Senatu. W petycjach, nad którymi pracowała komisja, postulowano zmianę przepisów z zakresu m.in. sytuacji kombatantów i osób represjonowanych, podatków, rent i emerytur, finansowania partii politycznych oraz praw lokatorów.

Na podstawie analizy zgromadzonych materiałów komisja przygotowała 6 projektów ustaw i 2 projekty uchwał okolicznościowych. Podjęte przez Senat uchwały dotyczyły uczczenia pamięci i wkładu polskich kryptologów w złamaniu szyfru Enigmy oraz ustanowienia października 2012 roku miesiącem pamięci generała Stanisława Maczka.

bEEepgMn

Spośród 6 przygotowanych przez senacką komisję projektów ustaw do Sejmu przekazano cztery, dotyczące: zakazu propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, emerytur i rent z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, a także straży granicznej.

Sprawozdanie z prac komisji przedstawił w środę szef komisji, senator PiS Michał Seweryński.(PAP)

laz/ son/ mow/

bEEepgMO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)