Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senat wznowił obrady. Czym się zajmie?

0
Podziel się

Senat będzie debatował między innymi w sprawie wyrażenia zgody na powołanie byłego ministra sprawiedliwości i posła PO Krzysztofa Kwiatkowskiego na prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Senat wznowił obrady. Czym się zajmie?
(PAP/Paweł Supernak)
bEqtDfTV

Senat, który dzisiaj rano wznowił obrady, będzie debatował między innymi w sprawie wyrażenia zgody na powołanie byłego ministra sprawiedliwości i posła PO Krzysztofa Kwiatkowskiego na prezesa Najwyższej Izby Kontroli oraz Marka Michalaka ponownie na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka.

Sejm wybrał Kwiatkowskiego w sierpniu - głosami przede wszystkim PO, PSL i SLD - na nowego prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Był on jedynym kandydatem na to stanowisko. Prezes NIK powoływany jest przez Sejm, za zgodą Senatu, na sześcioletnią kadencję.

Z kolei Michalak został wybrany przez Sejm na Rzecznika Praw Dziecka w połowie lipca. Jeśli Senat zatwierdzi ten wybór, będzie to jego druga pięcioletnia kadencja na tym stanowisku. Michalak nie miał kontrkandydatów; jego kandydaturę zgłosił w Sejmie klub PO.

bEqtDfTX
Czytaj więcej w Money.pl
Bitwa w Senacie. Pokłócili się o długi - _ To biała flaga wywieszona na znak, że rząd nie ma pieniędzy, żeby płacić rachunki _ - grzmi opozycja.
Handel w sieci jest bezpieczny. Sprawdzili Według Izby, klienci sklepów internetowych są chronieni m.in. przez UOKiK, czy organizacje pozarządowe.
bEqtDfUy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)