Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senat wznowił posiedzenie

0
Podziel się

W Senacie, który w czwartek po godz. 12 wznowił posiedzenie, odbędą się
głosowania m.in. nad ustawą o dowodach osobistych, która zakłada wprowadzenie od 2011 r.
elektronicznych dokumentów tożsamości. Po głosowaniach Senat zajmie się nowelą ustawy medialnej.

bEiGHZUB

W Senacie, który w czwartek po godz. 12 wznowił posiedzenie, odbędą się głosowania m.in. nad ustawą o dowodach osobistych, która zakłada wprowadzenie od 2011 r. elektronicznych dokumentów tożsamości. Po głosowaniach Senat zajmie się nowelą ustawy medialnej.

Nowy dowód osobisty - wzbogacony o elektroniczny nośnik danych, tzw. chip - umożliwi składanie podpisu elektronicznego, pozwalającego na dokonywanie czynności prawnych w urzędach administracji publicznej; ma być również wykorzystywany przy dostępie do rejestrów publicznych, np. rejestru usług medycznych, prowadzonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Senatorowie będą także głosować m.in. nad nowelizacją ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zgodnie z którą sieci energetyczne będą inwestycjami celu publicznego. Wcześniej inwestycjami celu publicznego - co pozwala m.in. na ułatwienia w procedurze uzyskiwania decyzji lokalizacyjnych - były jedynie sieci przesyłowe.

bEiGHZUD

Senatorowie przegłosowali wniosek Marka Rockiego (PO), by rozszerzyć porządek obrad o debatę nad nowelą ustawy o radiofonii i telewizji. Rano nowelą zajmowała się senacka komisja kultury i środków przekazu.

Nowela ma umożliwić wybór nowych władz TVP i Polskiego Radia. Kadencja dotychczasowych rad nadzorczych, zarządów i rad programowych TVP i Polskiego Radia wygaśnie z dniem wejścia w życie tej nowelizacji. (PAP)

mzk/ ura/ bk/

bEiGHZVe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)