Notowania

mladić
31.05.2011 09:21

Serbia: Mladić odwiedził grób córki

W asyście policji b. dowódca sił Serbów bośniackich Ratko Mladić odwiedził grób swojej córki Any na cmentarzu w Belgradzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W asyście policji b. dowódca sił Serbów bośniackich Ratko Mladić odwiedził grób swojej córki Any na cmentarzu w Belgradzie - poinformował zastępca prokuratora ds. zbrodni wojennych Bruno Vekarić. *

Mladić poprosił o możliwość odwiedzenia grobu córki, która popełniła samobójstwo w 1994 roku w wieku 23 lat, i otrzymał na to zgodę. Następnie został z powrotem odwieziony do celi w areszcie specjalnego serbskiego sądu ds. zbrodni wojennych w Belgradzie, gdzie przebywa od czwartku, kiedy został aresztowany.

Konwój, w którym jechał Land Rover i dwa policyjne samochody terenowe, wyruszył spod aresztu około godziny 6 rano - poinformowała agencja AFP, zastrzegając, że nie można było stwierdzić, czy Mladić znajdował się w jednym z samochodów.

W poniedziałek adwokat Mladicia, Milosz Szaljić, złożył odwołanie od piątkowej decyzji belgradzkiego sądu w sprawie przekazania jego klienta trybunałowi w Hadze. Odwołanie rozpatrywać będzie trzech sędziów, którzy mają maksymalnie trzy dni na wydanie werdyktu.

Jak poinformował anonimowo przedstawiciel serbskiego wymiaru sprawiedliwości, Serbia może odesłać Mladicia do Hagi _ w ciągu 24 godzin, jak tylko apelacja dotrze do sądu, co ma nastąpić dzisiaj _.

Jeśli apelacja zostanie odrzucona, serbskie ministerstwo sprawiedliwości wyda nakaz przekazania generała do oenzetowskiego trybunału ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii.

Były dowódca sił Serbów bośniackich, poszukiwany za zbrodnie wojenne w czasie konfliktu w Bośni i Hercegowinie (1992-1995), jest oskarżony m.in. o masakrę ok. 8 tysięcy Muzułmanów w lipcu 1995 roku w Srebrenicy.

Ana Mladić popełniła samobójstwo, używając pistoletu ojca. Media informowały wówczas, że kobieta zabiła się, ponieważ cierpiała na depresję w związku z działaniami ojca w czasie wojny. Ratko Mladić zawsze utrzymywał, że córka zginęła z rąk jego ówczesnych wrogów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t140267.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/adwokat;mladicia;odwoluje;sie;od;ekstradycji,102,0,841574.html) Adwokat Mladicia odwołuje się od ekstradycji Jeśli apelacja zostanie odrzucona, serbskie ministerstwo sprawiedliwości wyda nakaz przekazania generała do trybunału ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t80043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rasmussen;zaprasza;serbow;do;wspolpracy,136,0,841608.html) Rasmussen zaprasza Serbów do współpracy Sekretarz Generalny NATO podkreślił, że aresztowanie gen. Ratko Mladicia jest bardzo ważnym krokiem w kierunku integracji z NATO i UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t140434.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamieszki;w;belgradzie;mladic;nasz;serbski;bohater,16,0,840976.html) Zamieszki w Belgradzie: "Mladić, nasz serbski bohater" Na ulice wyszło 10 tysięcy demonstrantów. W obronie rzeźnika ze Srebrenicy.
Tagi: mladić, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz