Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serbia
22.07.2010 18:29

Serbia nigdy nie uzna niepodległości Kosowa

Belgrad nie zamierza zmieniać polityki wobec - jak to określa - prowincji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergeibach/Dreamstime)

_ - Serbia nigdy nie uzna niepodległości Kosowa _ - oznajmił szef MSZ Serbii Vuk Jeremić, po decyzji Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, który ocenił, że deklaracja niepodległości Kosowa z 2008 roku nie narusza prawa międzynarodowego.

_ - Nadchodzą dla nas trudne czasy, wielkie wyzwania(..). Najważniejsze jest utrzymanie pokoju i stabilizacji na całym terytorium prowincji _ - zaznaczył Jeremić, którego wypowiedź transmitowała belgradzka telewizja B-92.

Zapowiedział też, że Serbia pomimo decyzji Trybunał nie zmieni swej polityki wobec Kosowa._ - Zasadniczo nie widzimy powodu, aby zmieniać politykę wobec Kosowa. Będziemy kontynuować naszą pokojową walkę, polityczną i dyplomatyczną, aby utrzymać naszą suwerenność i terytorialną integralność naszego kraju. Następnym etapem będzie debata w Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych _ - podkreślił Jeremić.

_ - Najważniejsze jest, aby nasi obywatele, złączeni w kontynuowaniu tej walki, nie odpowiadali na ewentualne prowokacje, zachowali spokój i wytrwałość _ - dodał szef serbskiego MSZ.

Odpowiadając na pytanie, czy opinia MTS zachęci kolejne kraje do uznania niepodległości Kosowa, Jeremić wyraził nadzieję, że _ główni światowi aktorzy nie zmienią zdania w tej sprawie _.

Serbski minister spraw zagranicznych spędził ostatnie dwa lata na podróżach po świecie, namawiając państwa, aby nie uznawały niepodległości Kosowa. Zapowiedział w czwartek, że nadal zamierza kontynuować swą misję.

Tagi: serbia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz