Notowania

wypadki drogowe
18.01.2013 09:55

Seria kolizji na Śląsku. Około 30 samochodów uszkodzonych

Do kilkunastu kolizji doszło rano na Drogowej Trasie Średnicowej w Chorzowie, uszkodzonych zostało około 30 samochodów - podała policja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Do kilkunastu kolizji doszło rano na Drogowej Trasie Średnicowej w Chorzowie, uszkodzonych zostało około 30 samochodów - podała policja. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku mogą potrwać do południa.

Na Śląsku od rana panują trudne warunki drogowe, spowodowane przede wszystkim marznącą mżawką. Na niektórych odcinkach dróg jest bardzo ślisko. Szczególnie odczuli to kierowcy poruszający się Drogową Trasą Średnicową - jedną z najważniejszych dróg w aglomeracji, łączącą Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską i Zabrze.

Już około godz. 6.30 na DTŚ w Chorzowie, na jezdni w kierunku Katowic, doszło do kolizji ciężarówki z naczepą oraz trzech innych samochodów. Krótko po usunięciu skutków tego wypadku, w pobliżu Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu - na przeciwległym pasie ruchu - doszło do kolejnych stłuczek.

_ - Na jezdni, prowadzącej do Zabrza i Rudy Śląskiej, doszło do kilkunastu kolizji z udziałem ok. 30 samochodów. Na szczęście nie mamy informacji o poszkodowanych _ - powiedział PAP nadkomisarz Krzysztof Piechaczek ze śląskiej policji. W pobliżu utworzył się długi korek, sięgający granic Katowic. Policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do południa, a nawet dłużej.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzech Króli na drogach. Zginęło 8 osób Wciągu minionego weekendu na polskich drogach doszło do 88 wypadków. Zginęło w nich 8 osób, a 113 zostało rannych.
Weekend na drogach. Policjanci sprawdzą... Kończy się przerwa świąteczno-noworoczna, a to oznacza wzmożony ruch na drogach.
Oto bilans świąt na polskich drogach W Wigilię i oba dni Bożego Narodzenia na drogach doszło do 153 wypadków, w których zginęło 17 osób, a 191 zostało rannych - poinformowała Komenda Główna Policji.
Tagi: wypadki drogowe, kolizje, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz