Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Seria zamachów w Iraku, co najmniej 42 zabitych

0
Podziel się

Celem skoordynowanych ataków w czterech miastach była iracka policja.

Seria zamachów w Iraku, co najmniej 42 zabitych
(PAP/EPA)
bEhqJelh

Celem ataków była iracka policja. Seria ataków najwyraźniej została skoordynowana - poinformowały źródła policyjne i szpitalne.

Najtragiczniejsze w skutkach zamachy przeprowadzono w Bagdadzie i Kucie, 160 km na południowy wschód od irackiej stolicy. W Bagdadzie około godz. 8.00 (7.00 czasu polskiego) wybuchł przy posterunku policji w dzielnicy Al-Kahira na północy miasta samochód-pułapka, zabijając 15 osób i raniąc 58.

_ - Ofiary to policjanci i cywile _ - powiedział przedstawiciel MSW. Jak dodał, uszkodzonych zostało kilka budynków w pobliżu posterunku. Inny samochód-pułapka wybuchł w dzielnicy Mutanna w centrum, zabijając 2 osoby i raniąc 7. Przedstawiciel MSW powiedział, że 2 osoby zabito w południowej dzielnicy al-Amel. W handlowej dzielnicy Karraba eksplodowała bomba, raniąc pięcioro cywilów. Dwóch innych odniosło obrażenia w zamachu na ulicy Hajfa.

bEhqJelj

Także w Kucie eksplodował samochód-pułapka. Zamach przeprowadzono koło biura wydawania paszportów i dowodów tożsamości. Zginęło 16 osób, w tym co najmniej 10 policjantów, a 87 odniosło obrażenia - powiedział miejscowy policjant Ali Husajn.

W Muktadii, 90 km na północny wschód od Bagdadu, detonowano samochód-pułapkę w momencie przejazdu patrolu policji. Zginęło 3 cywilów, a 18 osób, w tym 5 policjantów, odniosło obrażenia. Kiedy na miejsce przybyło wojsko, eksplodował kolejny samochód-pułapka, raniąc 6 żołnierzy.

Od 2003 roku w aktach przemocy zginęło w Iraku 10 tysięcy policjantów.
Trzy osoby zginęły, a 16 zostało rannych w zamachu z użyciem samochodu-pułapki na posterunek policji w Ramadi, 100 km na zachód od Bagdadu. W podobnym zamachu w naftowym mieście Kirkuk, 240 km na północ od Bagdadu, zginęła jedna osoba, a 12 odniosło obrażenia.

W mieście Basra na południu kraju samochód-pułapka eksplodował na parkingu przy posterunku policji, raniąc 12 osób. Celem ataku był także posterunek w Karbali, 110 km na południe od Bagdadu, gdzie 16 osób odniosło obrażenia.

bEhqJelp

W Iraku regularnie dochodzi do zamachów i ataków na policję. Prowincja bagdadzka jest obok Niniwy (północ) i Dijali (centrum) najbardziej dotknięta aktami przemocy.

Czytaj w Money.pl

bEhqJelK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)