Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sesja na Wall Street skończyła się małymi zmianami

0
Podziel się:

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi zmianami,
również w ciągu dnia indeksy poruszały się wokół poziomów zamknięcia z poprzedniej sesji. Zwyżkom
sprzyjały informacje o wyższym od oczekiwań poziomie zaufaniu konsumentów oraz rosnący kurs dolara,
przeszkadzały słabe dane z rynku nieruchomości.

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi zmianami, również w ciągu dnia indeksy poruszały się wokół poziomów zamknięcia z poprzedniej sesji. Zwyżkom sprzyjały informacje o wyższym od oczekiwań poziomie zaufaniu konsumentów oraz rosnący kurs dolara, przeszkadzały słabe dane z rynku nieruchomości.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,02 proc. do 11.165,79 pkt.

Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,26 proc., do 2.497,29 pkt.

Indeks S&P 500 nie zmienił się i wyniósł na koniec dnia 1.185,64 pkt.

We wtorek inwestorzy poznali kilka nowych danych z otoczenia makroekonomicznego. Lepsze od oczekiwań okazały się indeks zaufania amerykańskich konsumentów oraz wskaźnik aktywności wytwórczej Richmond Fed, a gorsze - dane z rynku nieruchomości.

Z raportu Conference Board wynika, że indeks zaufania amerykańskich konsumentów wzrósł w październiku 2010 roku do 50,2 pkt z 48,6 pkt w poprzednim miesiącu po korekcie. Analitycy spodziewali się, że indeks w październiku wzrośnie do 49,9 punktów.

Amerykański wskaźnik aktywności wytwórczej Richmond Fed wzrósł w październiku do 5 punktów z minus 2 punktów odnotowanych przed miesiącem. Analitycy spodziewali się, że w październiku indeks wyniesie 1 punkt.

Indeks cen domów S&P/CaseShiller wzrósł w sierpniu o 1,23 proc. rdr i wyniósł 148,59 punktów. Indeks spadł jednak o 0,1 proc. mdm. Analitycy spodziewali się, że w sierpniu indeks wzrośnie o 2,1 proc. rdr. Indeks S&P/CaseShiller obrazuje ceny nieruchomości w 20 największych miastach Stanów Zjednoczonych.

Przed sesją wyniki kwartalne podał Ford. W trzecim kwartale spółka zanotowała zysk netto w wysokości 1,69 mld USD i był to najwyższy zysk w ponad 100-letniej historii tego koncernu. Wynik ten jest lepszy od rekordowych 1,13 mld USD zanotowanych przez Forda w III kw. 1997 roku. Zysk na akcję wyniósł w III kwartale 48 centów wobec spodziewanych przez analityków 38 centów.

We wtorek wyniki kwartalne podał również DuPont. Zysk tego drugiego co do wielkości producenta chemikaliów na świecie, wyniósł w III kwartale 2010 r. 0,40 USD na akcję. Analitycy spodziewali się niższego zysku netto, na poziomie 34 centów na akcję. Wyższe od oczekiwań okazały się również przychody spółki w III kwartale i wyniosły 7 miliardów dolarów. Tutaj analitycy oczekiwali 6,72 miliardów dolarów.

Słabe wyniki pokazały natomiast m.in. US Steel, Bristol-Myers Squibb oraz Texas Instruments. Szczególnie mocno rozczarowała pierwsza z tych spółek, gdyż nieoczekiwanie pokazała ona kwartalną stratę na poziomie netto.

Ponad 20 proc. przecenione zostały papiery Lexmark International po bardzo słabych wynikach kwartalnych i rozczarowującej prognozie przychodów.

Lekko w górę szły akcje IBM, gdyż rada nadzorcza tej firmy zgodziła się na program wykupu akcji własnych o wartości 10 mld USD.

Po zakończeniu wtorkowej sesji wyniki za trzeci kwartał przedstawią jeszcze Dreamworks, Massey Energy i Broadcom. W środę wyniki opublikują m.in. Comcast, P&G, ConocoPhillips, Deutsche Bank, Sprint, Visa, Allstate i Symantec, w czwartek ExxonMobil, Shell, AutoNation, Motorola, Potash, Blackstone, Microsoft i MetLife, a w piątek Chevron, Merck i Cigna. (PAP)

pr/ fit/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)