Notowania

hiszpania
06.02.2013 06:51

Sewilla tonie w śmieciach, z powodu strajku

Z powodu strajku służb komunalnych na tle płacowym na ulicach tego miasta w południowej Hiszpanii zalega ponad 5 tys. ton odpadów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Moody75/CC/Flickr)

*Perła architektury, stolica Andaluzji - Sewilla od ponad tygodnia tonie w śmieciach. Z powodu strajku służb komunalnych na tle płacowym na ulicach tego miasta w południowej Hiszpanii zalega ponad 5 tys. ton odpadów. *

Stosy plastikowych worków na śmieci, kartony i sterty odpadków, piętrzące się na ulicach 700-tysięcznego miasta, utrudniają poruszanie się samochodów i pieszych.

Strajk rozpoczął się pod koniec stycznia, gdy dyrekcja przedsiębiorstwa oczyszczania miasta nie zdołała dojść do porozumienia z personelem w sprawie wdrożenia umowy z 2012 roku, przewidującej m.in. redukcję płac o 5 proc.; zdaniem pracowników te cięcia idą zbyt daleko.

Władze miasta tłumaczą, że obniżki były konieczne, aby _ przywrócić przedsiębiorstwu rentowność . - Mamy szczęście, że jest zimno i zapach nie jest nie do zniesienia. Teraz szkodzi to jedynie wizerunkowi miasta. Ale jak zrobi się cieplej, będziemy mieli piekło _ - ostrzega szef federacji stowarzyszeń mieszkańców Francisco Velasco.

W niedzielę rada miasta oświadczyła, że na czas strajku zwalnia mieszkańców z podatków od wywożenia odpadów.

W ostatnich dniach spłonęło ok. setki kontenerów na śmieci. Policja obwinia o podpalenia pracowników służb komunalnych, które zapewniają jednak, że _ strajk ma charakter pokojowy _.

Czytaj więcej w Money.pl
Firmy ostrzegają. Może upaść 2 tys. z nich W przyszłym roku zapłacimy więcej za śmieci - oceniają przedstawiciele prywatnych firm wywożących odpady.
Wybudują wielką spalarnię. Za 797 mln zł Inwestycja o wartości blisko 797 mln zł uzyskała dofinansowanie ze środków UE.
Promują "Ekologiczny pięciobój". Chwyci? Pod hasłem "Ekologiczny pięciobój - odzyskaj tworzywa sztuczne" ruszyła kampania informacyjno-edukacyjna, która promuje ekologiczne zachowania społeczne.
Tagi: hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz