Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sharon Stone odwiedziła Sejm

0
Podziel się

#
dochodzą wypowiedzi i kolejne szczegóły
#

bErjWWfF

# dochodzą wypowiedzi i kolejne szczegóły #

22.10. Warszawa (PAP) - Amerykańska aktorka Sharon Stone odwiedziła we wtorek Sejm. Spotkała się z marszałek Ewą Kopacz oraz złożyła kwiaty i pokłoniła się przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej oraz tablicą ku czci posłów II RP - ofiar wojny i okupacji niemieckiej.

"To była dla mnie niezwykła wizyta. Muszę powiedzieć, że wizyta nie tylko wspaniała, bo w Polsce, ale także niezwykła, bo i w polskim parlamencie. To był dla mnie olbrzymi zaszczyt, że mogłam tutaj czas spędzić, ale także, że mogłam oddać hołd tym parlamentarzystom, którzy polegli w czasie wojny czy zginęli w czasie tej okropnej katastrofy" - powiedziała dziennikarzom Stone, aktorka, producentka i działaczka dobroczynna polskim.

bErjWWfH

Ponadto - jak mówiła - jest bardzo szczęśliwa, bo udało jej się spędzić cenny czas z marszałek Kopacz, którą określiła jako kobietę niezwykłą. "Pełna niezwykłej dobroci, odwagi, ale także reprezentuje ona bardzo wysokie zasady moralne" - chwaliła.

"Zatem bardzo dziękuję, że przyjęliście mnie tutaj, nie tylko w Polsce, ale i w swoich sercach" - powiedziała.

Wizycie Stone w Sejmie towarzyszyło duże zainteresowanie mediów, pracowników kancelarii Sejmu, a także samych posłów. "Przed wejściem pani Sharon Stone powiedziałam do naszych polskich fotoreporterów i dziennikarzy, że nigdy nie cieszyła się taką popularnością wizyta jakiejkolwiek głowy państwa, taką liczebną ekipą. Tym bardziej serdecznie witam w polskim parlamencie" - powiedziała Kopacz, witając Stone.

"Myślę, że pani Sharon Stone, która jest zachwycona Polską, bo to powiedziała mi wczoraj, jest również osobą, która pewnie wyjedzie też zachwycona polskim parlamentem. Na to liczę" - dodała marszałek Sejmu.

bErjWWfN

Po rozmowie z marszałek i złożeniu kwiatów aktorka przeszła na galerię sali posiedzeń Sejmu, gdzie obserwowała przez chwilę trwające obrady.

Stone przebywa w Polsce, gdyż w środę, w ostatnim dniu Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla odbierze Nagrodę Pokoju (Peace Summit Award). Zostanie nagrodzona za "solidarne działanie na rzecz ludzi walczących z tragedią HIV i AIDS oraz za niesienie im nadziei". Kopacz i Stone były wśród uczestników poniedziałkowego otwarcia szczytu. Wtedy też marszałek zaprosiła aktorkę do polskiego parlamentu. "Zgodziła się, stąd obecność z czego jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi" - powiedziała marszałek Sejmu. (PAP)

agy/ sdd/ son/ bk/

bErjWWgi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)